Referáty, slohové práce aj.

Můj den v roce 2030 (popis)

1. června 2012 v 16:59 | Goldík
Skoro před měsícem nám učitelka na češtinu zadala slohovou práci na téma Můj den v roce 2030. Slohový útvar zadaný nebyl. Já si vybrala popis, přičemž jsem si myslela, že je to vyprávění :D. No jo, já a slohy nejsme moc velcí kamarádi. I když tahle slohovka mi zabrala ani ne 45 minut, což je můj rekord ve vymýšlení slohovek. Tentokrát slohovka nebyla omezena na určitý počet slov, takže někteří ve třídě měli menší "románek", tj. třeba na 4 stránky :D. Včera nám je rozdala oznámkované a já mam za dva :)). Čekala jsem horší. Ale řikala, že ten kdo příští rok splete slohový útvar, tak to rovnou letí do koše = za pět.

Já jsem psala normálním průběhu dne. Až po napsání mě napadl lepší námět. Bylo by to trochu scifi. Jak by to tu vypadalo 21.12.2012, kdyby byl konec světa :D. Možná se pokusím něco vymyslet a pak to sem hodím. Končím s okecáváním, ale vy pokud chcete, čtěte dál.. →

Karel Čapek - R.U.R. (Rossum's Universal Robots)

3. ledna 2012 v 9:39 | Goldík
Autor:Karel Čapek
Rok vydání:1946
Nakladatelství:Fr.Borovský

Harry Domin,Ing.Fabry,Dr.Gall,konsul Bushman,Hallemeier a stavitel Alquist mají továrnu na roboty,které pak prodávají do světa,aby pomáhali lidem s pracemi.Jednoho dne přijede do továrny Helena Gloryová,dcera prezidenta Gloryho.Domin i ostatní se do ní zamilují.Helena tam zůstala s nimi a měla chůvu Nánu.Dr.Gall je stále zdokonaloval,aby se více a více podobali lidem.Postupně už k nim nejezdili lodě s obědnávkami a roboti vraždili lidi.Po době si ale všichni mysleli,že už je po všem.Domin daroval Heleně loď "Ultimus" .Helena poprosila Nánu,aby zatopila.Ta se divila proč chce v létě topit,ale zatopila.Helena spálila nějaké papíry.Za několik dní se všihni radovali,protože připlula k továrně loď Amelie,která vozí obědnávky.Nevystoupili z ní lidé ale roboti.To bylo pro všechny,co byli v továrně,zděšení.Vůdce robotů byl Primus,který byl vyroben nejdokonaleji.Všichni roboti šli zpět do lodě pro zbaně.Mezi tím Fabry a Hallemeier pustí do brány elektřinu.Několik robotů to zabije,ale jen malou část z té několikamilionové robotí armády,kterou postupně vyráběli v továrně.Dr.Gall šel s roboty vyjednávat,ale šáhnul na bránu,která ho zabila,protože byla do ní puštěná elektřina.Všichni se rozhodli,že továrnu robotům prodají i s receptem,který byl napsán starým Rossumem.Domin jde do trezoru,kde byl schován Rossumův rukopis,ale rukopis tam nebyl.Tak se vrátil do pokoje a ptal se,kdo ho ukradl.Helena se přiznala,že ho ukradla a spálila v krbu ona.Domin šel hned ke krbu,ale našel v něm jenom malinkatý kousek rukopisu,to nedůležitější bylo spáleno.Začali v pokoji stavět barikády ke dveřím.Když Alquist dal poslední věc ke dveřím,tak roboti začali lézt okny.Všechny obyvatele továrny vyvraždili až na Alquista.Po něm chtěli,aby je dál vyráběl.Alquist neměl ponětí jak je vyrábět,proto začal dělat pokusy.Pořád na nic nemohl přijít,tak si šel lehnout.Do pokoje vešla robotka Helena a robot Primus.Helena se dívala na zkumavky a na mikroskop.Potom je omylem shodila.Promus se na ni rozzlobil.Když se uklidnil,tak ji řekl,jak je krásná.Stála před zrcadlem a řikala,že není.Primus si stoupl za ni.Helena mu řekla:"To ty jsi hezký."Začala mu česat vlasy.Alquist vstal a zeptal se jich,jestli jsou lidi a oni odpověděli,že nejsou lidi,ale roboti.Helena odešla uklízet pitevnu a Alquist řekl Primusovi,že musí Helenu pitvat,aby zjistil jak se roboti vyrábějí.Primus o Helenu nechtěl přijít,proto nabídl sebe.Helena se vrátila z pitevny a Alquist jí řekl,že chtěl pitvat jí,ale Primus nabídnul sebe,aby ji ušetřil smrti.Ona ale řekla,ať jde pitvat ji.Primus se ji postavil do cesty,protože nechtěl,aby umřela.Nakonec to dopadlo tak,že nikoho nepitval.Alquist řekl:"Jdi Adame,jdi Evo."Pak si šeptal:"Přírodo,přírodo,život nezahyne!Kamarádi,Heleno,život nezahyne!
©Goldik, 2012

Referát: Ozonová díra

3. ledna 2012 v 7:50 | Goldík
Když začala zase ta škola, tak jsem si řikala, že bych mohla být zase jednou užitečná :D. Tentokrát přidávám referát, z chemie na Ozonovou díru, který jsem dělala na zákaldní škole. Snad se vám bude hodit :)

Moliére - Tartuffe

7. prosince 2011 v 21:09 | Goldík

Tartuffe

Moliére

Kariéru začínal s kočovnou společností. Psal komedie a frašky (nízké literární žánry). Často se dostával do problému s královským dvorem, protože ve svých hrách kritizoval a zesměšňoval současnou společnost. Po 13.letém cestování s kočovnou společností začal účinkovat na královském dvoře, kde spolupracoval se skladatelem Jeanem-Baptistem Lullym. Ve svých dílech kritizoval poměry ve společnosti - zesměšňoval pokrytectví , šlechtu a církev.

William Shakespeare - Romeo a Julie, Othello

13. listopadu 2011 v 18:19 | Goldík

Přidávám dálší část mého kulturního deníku, který jsem odevzdávala (ale to už jsem psala tady). Tentokrát je to Romeo a Julie a Othello :-)

Othello, Romeo a Julie

William Shakespeare
W. Shakespeare se narodil Stratfordu nad Avonou. Z období let 1585 až 1592 nic není zachováno a proto se to označuje jako Shakespearova "ztracená léta". Shakespeare napsal spoustu děl, dochovalo se 39 divadelních her, 154 sonetů a dvě dlouhé epické básně. V roce 1599 postavil s přáteli a dalšími společníky divadelní arénu Globe.

Staré řecké báje a pověsti

12. listopadu 2011 v 15:19 | Goldík
Na začátku roku jsme odevzdávali čtenářský deník s pěti díly, které jsme měli za úkol přečíst za 1.ročník. Mohli jsme si vybírat podle seznamu, který nám dala učitelka. První dvě knížky jsme měli povině přečíst všichni - Staré řecké báje a pověsti a Biblické příběhy. Já si dále vybrala Tartuffa (Moliere), Romeo a Julie (Wiliame Shakespeare) a Othella (W. Shakespeare).

Zamyšlení nad aforismem: "Je spousta léků proti lásce, ale ani jeden není zaručený"

11. listopadu 2011 v 18:29 | Goldík
Asi před dvěma týdny jsme odevzdávali zamyšlení nad aforismem* (z knížky Maximy od Francoise de La Rochefoulcanta). Trvalo mi dlouho než jsem si nějaký aforismus vybrala a nakonec zvítězil aforismus, který je nadpisem tohoto článku :). Zamyšlení a slohové práce mi dělají problémy, bohužel. Ale výsledek je docela povedený, také že jsem za něj dostala 2 :D.

*Aforismus je vtipně a stručně vyjádřená krátká myšlenka zpravidla založená na nějakém rozporu, ukazuje situaci z jiného než obvyklého úhlu pohledu.
 
 

Reklama