NT - téma týdne (blog.cz)

Téma týdne: Život na vesnici

19. září 2013 v 15:35 | Barča
Většina turistů, kteří zavítají do Prahy či jiného velkoměsta, říká, že by tam chtělo žít. To je hezké, já bych taky chtěla žít v Londýně. No, dobře, bohatě by mi stačilo Německo! :D

Jsem alergická na řeči typu (když přijede někdo z vesnice do Prahy) "Ježííš. to je vidlák.", "Tam na vesnici to neznají. Hahah." a podobně. A naopak, když Pražák přijede na vesnici, tak jsou většinou reakce vesničanů "Nojo, Pražáci.", "Už jsou zase tady." a tak dále. Dělání těchhle rozdílů mě vážně unavuje. Proboha, je jedno, kde bydlíme, ne? Nezáleží, jestli bydlíte ve městě či na vesnici. Všude se najdou tací, kteří budou používat prstíček a ukazovat na toho druhého.

Téma týdne: Mám svůj sen

15. července 2012 v 21:29 | Goldík
Celý víkend jsem se rozmýšlela, zda mám psát na téma týdne nebo ne a nakonec jsem se rozhodla, že napíšu.
Mám spoustu snů. Některé jsou reálné a některé se asi nikdy nestanou. Jeden sen se mi právě plní a to, že pojedu na formule. Je to poprvé a doufám, že ne naposled. Tam bych se chtěla vyfotit z limonádama, tj. Mark Webber a Sebastian Vettel, pak taky z Lewisem Hamiltonem a Michaelem Schumacherem (taky je to můj sen :-)).

A jeden můj nereálnější sen je ten, že bych někdy chtěla vidět Toma Becka, ale to bych musela jet do Německa na nějakej jeho koncert, ale sama bych tam nejela.

Další můj sen je naučit se na motorce, ale to už je více reálnější :-). To stačí až K. zajede motorku a snad se mu do tý doby nevys*re píst a nebo něco jinýho.

To je něco málo z mých snů. :-)

Téma týdne: MHD

10. března 2012 v 12:39 | Goldík
Jako další téma týdne bylo zvoleno MHD. Já jezdím Městskou Hromadnou Dopravou, přesněji autobusem, každý den do školy a ze školy. Má své výhody a nevýhody.

Začnu výhodami. Když jsou mezi Spořilovem a Chodovcem zácpy, tak autobusáci většinou jezdí po kolejích (kde je také zastávka - jak pro bus, tak i pro tram) a tím pádem se vyhnou zácpě a skoro celou kolonu předjedou. Výhoda MHD je taky ta, že s ní můžete cestovat po celé Praze a okolí. Pokaždé se nějaký ten spoj najde.

Téma týdne: NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIŽNÍ POSTAVA

27. listopadu 2011 v 18:31 | Goldík
Rozhodla jsem se, že napíši na téma týdne. Přečetla jsem si několik článků na téma týdne. Některé se mi líbili a jiné byly nezajímavé. Hodně lidí mezi své oblíbené knižní postavy řadí Harryho Pottera (či nějaké postavy z něj) nebo někdo ze Stmívání. Neříkám, že jsem nečetla články, které se těchto dvou filmů netýkají.
Teď už k mým oblíbeným postavám. Přidávám se k té skupině, která píše o Stmívání. Mám ráda Jacoba. Je mi tak nějak sympatický. Ale kromě Jacoba se mi také hodně líbí Callum Ormond z knížky Spiknutí 365. Je to hodně odvážný kluk. Tuhle knížku doporučuji těm co mají rádi dobrodružství. Když jsem byla malá, tak jsem měla oblíbené postavy v knížce Klub záhad, ale ty už si bohžel nepamatuji, ale pamatuji si, že můj oblíbený hrdina byl Dr. Lupa (kniha Doktor Lupa).

Callum Ormond↓
*Zapoj se do diskusí ZDE :)
 
 

Reklama