Informace (blog, Barča..)

Schizofrenní rok 2015: pády a splněné sny

1. ledna 2016 v 15:18 | Barča
Rok 2015 trošku schizofrenní. Do srpna mi vůbec nic nevycházelo. Všechno se sypalo jak domeček z karet. Němčinářka mi naslibovala hory doly, jak mi sežene práci v Německu a ve finále se na mě vyprdla. Psala jsem certifikáty z angličtiny a němčiny. Angličtina mi utekla o 2 body a němčina byla totální faux pas. Potom jsem měla jet na Formule a z toho nakonec taky sešlo.

Leb' deine Träume dann gehört dir die Welt! Du weißt ganz alleine was dir gefällt!

26. září 2015 v 12:49 | Barča
Zdravíčko tvorečkové. Už je to zase nějaká doba, co jsem psala "vykecávací" článek. Za poslední měsíc se toho událo celkem dost, ale hezky od začátku. :)

První část roku byla na prd. Nic mi nevycházelo. Něco jsem si naplánovala, sešlo z toho. FCE mi uteklo o 2(!) podělaný body, němčina byla totální propadák, že jsem si pak nadávala, co jsem tam vůbec lezla. No, což. Život jde dál.

Výlet do Německa aneb Darf ich bitten?

19. srpna 2015 v 13:40 | Barča
Čaute tvorové :) Po měsíci se zase ozývám. Omlouvám se za mou neaktivitu, ale lepší už to asi nebude. Jsem buďto v práci, nebo si užívám volna na chatě. Měli jsme přes léto pár nočních. Teď v srpnu jsme už přestavovali na zimní sezonu (konečně bude míň plavek :D). Příští týden bude další noční. Už se na ni těším, protože tam je vždycky sranda. :) I když tam je skvělá parta, tak si hledám novou práci, kde si vydělám víc. Předevčírem mě něco "osvítilo" a začala jsem si hledat au-pair pobyty v Německu, protože je naprosto božííí. ♥ (Mamka se diví po kom jsem, že se ve mně bere taková láska k Německu. To by mě taky zajímalo. :D) No, ale teď už k hlavnímu tématu tohoto článku - výlet do Německa.

Končím s blogováním... APRÍÍÍÍÍL!

8. dubna 2015 v 20:51 | Barča
Zdravím tvorové. :) 1. už bylo, ale tak co. Duben je pořád. :D Samozřejmě, že nekončím. Ano, vím, blog šíleně zanedbávám, ale nijak není na blogování čas. Vezmu to hezky popořadě.

Za poslední měsíc se toho nic moc zajímavého neudálo. Na začátku května jsem měla dvě noční za sebou, protože jsme rozšiřovali naše oddělení (voda, doplňky) a zužovalo se oddělení se zimními věcmi. Byly to skvělé dvě noci. Během přestvaby jsme se i dost nasmáli. :)

*Foceno, když jsem šla z druhé noční. Bylo něco málo před pátou ráno, takže už jsem potkávala lidi, kteří jeli do práce. A já se těšila šííííleně do poslete. :D

Rok 2014 ve třech slovech: maturita, jazykovka, nová práce

2. ledna 2015 v 16:01 | Barča
Včera jsme vstoupili do nového roku. Doufám, že jste si všichni Silvestrovské oslavy pořádně užili bez zranění a stou správnou partou! PŘEJI VÁM ŠTASTNÝ NOVÝ ROK PLNÝ ÚSPĚCHŮ A SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ!

Tento článek je takové malé (foto) ohlédnutí za uplynulým rokem. Byl to náročný rok nesoucí se hlavně ve znamení maturity, ale i přesto skvělý. No, tak pojdme na to. :)

Maturant 2014

18. června 2014 v 12:34 | Barča
Zdravím tvorové! :-) Už jsem se neozvala pěknou dobu, že? Tak Teď to napravím. Začnu tím nejdůležitějším, co se za poslední měsíc událo. Ano, MATURITA. Byly to pořádné nervy. Po tom, co jsem si vytáhla v účtu akciovku, tak jsem doufala, že v dalších částech se štěstí ke mě neotočí zase zády.

Téma č. 1: Účtování v akciové společnosti aneb SMOLAŘ DNE!

29. dubna 2014 v 17:04 | Barča
Zdravím :-) Jak se máte? Já se mám... no, ale jo, jde to. Poslední týden jsem ležela v účetnictví. Stejně jsem měla včera večer pocit, že jsem se za ten týden nic nenaučila, že mám úplně duto. Mzdy mi nevycházely. Pokaždý jsem někoho okradla. Jeden tisíc sem, druhý tam. To se ztratí. :D Během účtování jsem spořádala tuny sladkostí, vypila kotle kafí, počmárala hordu papírů, ale propisky kupodivu přežily všechny ve zdaví. :D

Maturito, jdu si pro tebe!

11. dubna 2014 v 16:07 | Barča
Ahojte všici! Tentokrát nemůžu napsat, že žiju. Nebyla by to pravda. Jen přežívám. Stres, maturita, učení, stres, učení, maturita... a takhle pořád dokola. Kvůli stresu a celé škole jsem byla většinu času na všechny nepříjemná, hlavně na bráchu, ale nervy dělají strašnou neplechu. A já jsem nervák od přírody.

Nový blog o Tomovi Beckovi a skupině Revolverheld!

9. března 2014 v 18:49 | Barča
Nebojte, tenhle blog neruším, nepřesovám se ani nepozastavuju, nebo něco takového. Jen rozšiřuju počet blogů se zaměřením. :D

Předevčírem jsem založila nový blog k mé facebookové o Tomovi Beckovi a německé rockové skupině Revolverheld. Stránku na FB už mám nějakou dobu, ale řekla jsem si, že by nebylo špatný, kdyby k tomu byl i blog, kde by toho bylo více.

Původním cílem facebookové stránky bylo přilákat Toma do Čech pomocí počtu liků, ale to jsem postupem zjistila, že se to asi nepovede, tak jsem tam ještě šoupla Revolverheldy. Hlavně si myslím, že je moc lidí v Čechách nezná, tak se pokusím tíhmle blogem je u nás trochu zviditelnit. :)

Sice teď nemám čas, ale po maturitě snad bude. :) Už takhle zanedbávám dvě stránky o F1 a i tenhle blog. No, doufejme, že se to zlepší. :)

Jarní prázdniny? Neexistují.

25. února 2014 v 0:44 | Barča
Zdravím :-) Skoro po měsíci ozvývám. Čím blíže je maturita, tím mám méně času. Všichni ženou, protože i když nám maturity začínají "až" na konci dubna, tak nám zbývá v součtu tak měsíc a něco. Do toho jsou ještě velikonoční prázniny, akce školy a to se všechno nasčítá a hoplá je tu konec dubna a to pro mě znamená... >>>

Mrtvá

17. ledna 2014 v 19:40 | Barča
Zdravím vás po hooodně dlouhé době. Jak jste se tu beze mě měli? Asi dobře, protože se tu nikdo po mě nescháněl. :D Tentokrát nepíšu, že jsem živá. Nebyla by to pravda. Jsem mrtvá. Vyšťavená, unavená, bez energie, skoro pořád naštvaná. Příčina? Škola, stres, předmaturitní období.

Poslední článek zveřejněný 29. listopadu. Hm, to je celkem dlouhá doba ani jsem vám nepopřála do Nového roku, tak opoždněně přeju Štastný Nový rok 2014 a ať se vám vyplní všechna přání! :)

Bez práce nejsou koláče (peníze), ale po práci je člověk invalidou

13. září 2013 v 14:35 | Barča
Zdravím vás lidští tvorové! :) Je to skoro měsíc, co jsem se neozvala, ale žiju a jsem celá. Teda jak se to vezme. Ale k tomu se dostanu. Začnu od začátku. :)

Celý srpen jsem makala. Dá se říct, že Tesco bylo v srpnu mým druhým domovem. :D Volno jsem měla celkem asi něco málo přes týden. Jezdila jsem tam na kole na 7, takže budík mě tahal z postele už v 5:30.. pfů, to bylo vstávání dřív než do školy. Nejvíce jsem byla u pokladny (více v zde - 2. odstavec).

Makám jako šroub aneb brigáda v Tescu

15. srpna 2013 v 23:45 | Barča
Zdravím všechny! Máme 3/4 prázdnin za sebou. Fujky, nepěkná to představa! Maturitní ročník. No, nechám toho. Poslední článek jsem zveřejnila více jak před měsícem. Omlouvám se. Vůbec jsem se k tomu nějak nemohla dostat. Nebyl čas. Chodím makat (brigádu mám do konce prázdnin), když nejsem v Tescu, tak jsem u kámoše nebo hraju Formule. Ale další důvod, proč jsem se tak dlouho neozvala je ten, že tady - na chatě - mám šíleně pomalý net a než se mi to načte, tak to trvá věčnost. (Teď se budu modlit, aby se ten článek vůbec zveřejnil, až ho dopíšu.)

Předposlední rok na střední škole za mnou!

28. června 2013 v 11:15 | Barča
Zdravím vás všechny! :) Mám naprosto skvělou náladu! Dneska jsem oficiálně ukončila třetí ročník obchodní akademie. Jsem happy! Měla jsem nahnáno u účta. To je největší zlo. Ale dala jsem to! Když mi profesorka předávala vysvědčení, tak mě pochválila za zlepšení. Jako vím, že to mohlo být ještě lepší, než to je, ale u matiky a účta to nějak moc nevyšlo. Sice není s čím moc se chlubit, ale i tak jsem spokojená. Konečně jsme se dočkali PRÁZDNIN! :) Už to bylo potřeba. Příští rok musím pořádně máknout na "zlu", abych odmaturovala.

Dvoutýdenní praxe v bance

29. května 2013 v 20:16 | Barča
Zdravíčko lidumilové! Jak si žijete beze mě? :D Já pracovně. Od minulého pondělí mám praxi v bance. První dny jsem stála celý den u dveří a zdravila klienty a ptala se jestli něco nechtějí. Což je vážně přínosné pro můj obor, co studuju. :D Už jsem si tam připadala trapně jen tam tak stát, tak jsem se nabízela, jestli nechtějí s něčím pomoct. Občas mě tam do něčeho zapojí, když potřebují něco udělat. Většinou zakládám klienty do archívu. Kolektiv tam je úžasný. Nemůžu si stěžovat. ^^

Píšu pro F1-LIVE.eu

13. března 2013 v 15:02 | Barča
Zdravíčko lidičky! Tak se zase skoro po měsící ozývám. Mám se celkem fajn. Pořád jsme něco psali, zkoušeli. I když to je pořád. Stereotyp. Občas se prostě scvoknou. No, co nadělám. Jarňáky byli fajn. Byla jsem u babičky na horách, hrály jsme kanastu, byla jsem na prkně. Labská (Špindlerův Mlýn) je skvělá sjezdovka! Doporučuju! :)

Po prázdninách nám toho zase nasolili, že mi z toho šla hlava kolem. Na některých předmětech nám slibovali jak budeme psát, tak já se učila jak magor a výsledek byl ten, že jsme nic nepsali. Jako například včera z konverzace (a to už nám slibuje asi 2 týdny...). Dneska jsme psali matiku a účetnictví. V matice už známku vím a nejvíc mě štve, že bych mohla mít klidně 2, kdybych tam neudělal ty hloupý chyby... nebyla tak zbrklá. No a z účta tu známku ani radši nechci vědět. To dopadlo hodně špatně. Všechny 3 mzdy mi vyšly blbě. Pecka. Jediný, co mám dobře je účtování.

Na zítřek nic nemáme, takže odpočívám. I když radši se už podívám na slovíčka z angličtiny a možná na nepravidelný slovesa v němčině, protože v pátek budeme psát a zítra jdu na doučko, takže nebudu mít tolik času.

Tak to bylo něco z mýho každodeního života, ale mám pro vás novinku. Od 5.3. mám požnost psát pro web F1-LIVE.eu a posílám tweety na jejich účet (tweety jsou identické s mojí stránkou F1 Fan CZ/SK). Sezóna F1 je za dveřma. První závod se jede už tuhle neděli od 7:00! Můžete se opět těšit na moje názory na Velké ceny. Budu se snažit napsat vždycky o každné něco (minulý rok jsem nepsala na všechny). :) Možná to ještě rozšířím o nějaké postřehy.

Tenhle rok budu fandit opět RedBullu a Sebovi (a Markovi), ale také budu sledovat Kimiho + Lotus, Lewise + Mercedes, Hülkyho a Julese Bianchiho. :)

Teď jdu doplnit resty, které vznikli mou neaktiviou. Jdu doplnit kalenář F1 a udělám tabulku jezdců a týmů pro tento rok. :) Tak to je asi všechno. (S)mějte se pěkně! :)

Rok 2012 - Divný, ale zároveň i skvělý

3. ledna 2013 v 19:20 | Barča
V tomto článku bude ohlédnutí za uplynulým rokem 2012. Rok 2012 byl v mnoha věcech skvělý, ale zároveň i zvlášní - podivný. Promarodila jsem celkem asi 4 měsíce a to jsem NIDKY takhle nemocná nebyla! Až tenhle rok. Nevím proč.. nechápu to. Snad jsem si to zase na dlouhou dobu vybrala. Tak se jdeme podívat, co se důležitého (i nedůležitého) událo. :)

Leden
- oslavila jsem 17. narozeniny
- promarodila celý měsíc

Úpravy a změny na blogu

29. prosince 2012 v 11:59 | Goldík
Pro příští rok chystám nějaké změny na blogu. První změnou je má přezdívka Goldík. Od nového roku budu vystupovat pod svým pravým jménem Barča. U blogerů, kteří mě znají ještě z dob, kdy jsem měla předchozí blogy, tak u nich se podepisuju jako Barča a u ostatních jako Goldík. Rok jsem to vydržela, ale už mě to nebaví pořád měnit, takže od 1.1. 2013 tu už nehledejte Goldíka, ale Barču. :)

Ruším rubriku "Nej články za měsíc...". Stejně si ty články asi nikdo nečte, takže rubrika je celkem zbytečná. Ty nejlepší články mám stejně v menu, takže je to zbytečné mít nějakou spešl rubriku.

Ruším i mojí FB stránku mého blogu. Stejně tam bylo jen 5 lidí, takže je to zbytečné. Stejně můj blog není tak známý, aby musel mít svou vlastní "fan" stránku. :D

(To moje fan stránka o F1 má takový úspěch jaký jsem vůbec nečekala. Už tam mám přes 100 fanoušků, kteří jen nelajkují, ale občas i diskutují, což je fajn. :))

Jak jste si mohli všimnout, tak už delší dobu tu není rubrika Kobra 11 & Formule 1, ale je už jen Formule 1. Do těch rubrik s Kobrou teď už dlouho nic nepřibylo, takže jsem ji smazala. Možná časem ji zase obnovím, uvidím... :)

Přemýšlím o nějakým jednoduším layoutu, který by tu vydržel dlouho. Sice tenhle co mám teď se mi celkem líbí, ale pochybuju, že tu vydrží třeba 3 měsíce jako můj úplně první lay. :)

Dárky, vánoční oslava, koncert a blog

22. prosince 2012 v 14:58 | Goldík
Včerejšek byl skvělý. :) Odpoledne jsem byla s E. dokoupit dárky. Už mám konečně všechno. Jen to zabalit. Večer jsem šla se Z. na vánoční oslavu na loď. Začátek byl pro mě nic neříkající, protože uvítací řec byla náboženská a já jsem nevěřící. Po skonečení řeči jsme šli se Z. do vedlešjí místnosti a zahráli si na Wii tenis, bowling a Mario Kart... asi ze mě nebude dobrý řidič, ale to je detajl. :D Na lodi jsme se zdržely asi hoďku a pak jsme zamířily na koncert Magnetiků do Klamovky. Přijely jsme na Klamovku a začlalo hledání. Já věděla, že to má být někde u zastávky, ale my jsme se vydaly na druhou stranu než klub byl, takže jsem si udělaly takový menší výlet po Praze :D. Když jsme to konečně našly, tak jsme se na koncert stejně nedostaly, protože nikdo neotevíral.. škoda. Snad to vyjde přiště. Ale byl to fajn večer. :)

Můj blog na Facebooku

12. prosince 2012 v 22:09 | Goldík
Zdravíčko :). Dnešek byl fajn. Neučili jsme se. Celé dopoledne jsme byli v židovském muzeu. Měli jsme tam hodinovou přednášku o českých židovských autorech, potom jsme si v té kose prošli židovský hřbitov, navštívili jsme Staronovou synagogu a naší poslední zastávkou byla Španělská synagoga. Potom jsme se měli vrátit do školy na 6. a 7. hodinu, ale profesor zavolal zástupkyni, že jsme teprve vylezli ze synagogy, ale nebyla to pravda, protože mi už jsme byli na M., pár zastávek od školy. :D Když dotelefonoval, tak nám oznámil, že můžeme jít domů a nemusíme se vracet do školy.

S naší profesorkou jsme měli ještě naplánovanou akci na odpoledne. Takže jsem nejela domů, ale stavila jsem se u mamky ve školce. (Já bych nemohla dělat učitelku, protože bych ty děcka pozabíjela. :D) U ní jsme se zdržela asi tak hoďku. Potom jela jsem na Budku, kde jsme měli s E. sraz a vydaly jsme se na Staroměstkou - tam jsme měli sraz s profesorkou a ostatníma. No a odtamtud jsme šli do Městské knihovny na Street art graffiti ("Městem posedlí"). Byla to pěkná výstava. Měli jsme průvodkyni a ta teda "jela" až z toho byl člověk udýchaný. :D Mám spoustu fotek, ale ty sem dám do konce týdne.

A teď už k nadpisu...
Už pár dní jsem měla nutkání si založit na FB stránku mého blogu a včera jsem neměla co dělat, protože na dnešek nic nebylo, tak jsem ji nakonec založila. :D Budu ráda, když se přidáte. Stačí jen kliknout na "To se mi líbí", které je níže. :) (S)mějte se :)

Rozhovor se mnou po třetí :-)

22. listopadu 2012 v 14:00 | Goldík
Opět jsem požádala další blogerku - Infinity jestli by se mnou taky neudělala rozhovor.
Děkuju za rozhovor, Infiniti. :)
Další rozhovory se mnou - zde a zde

1) Kdy ses rozhodla založit si blog? Jak dlouho funguje?
Já jsem měla už spoustu blogů. Můj první blog jsem si založila v roce 2008 - ve 13 letech. Jednou mi spolužačka poslala odkaz na blog její kamarádky. Já jsem se ve škole na informatice nudila, tak jsem si řekla, že bych si ho mohla zkusit založit. Blog mi vydržel asi 2 roky a pak začalo "stěhování" z blogu na blog a pak půl roční pauza - to jsem si myslela, že jsem s blogováním skončila na dobro, ale o velkých prázdninách jsem narazila na jeden blog, udělala jsem pro ten blog lay a už jsem v tom zase lítala :D. Současný blog funguje od října minulého roku a doufám, že u něj vydržím dloooouho. :)

Jaký máte dojem z mého blogu?

19. listopadu 2012 v 16:39 | Goldík
Na Srdci blogu nedávno vyšel článek "Jak vylpešit dojem blogu". Jsou tam napsány rady, jak udělat blog přehlednější a vyvarovat se častých chyb. Po přečtení jsem si říkala, zda všechno, co je uvedeno v článku můj blog splňuje. To mě přivedlo k nápadu, že bych se vás mohla zeptat na váš názor, jak vidíte můj blog - jesli je přehledný, dobře se čte a jestli nemám "přerozcestníkováno". Byla bych ráda, kdyby jste se vyjádřili - máte povoleno kritizovat, ale prosím slušně! Pokud bych zjistila, že něco nevyhovuje, tak se to pokusím napravit :).
Dnešek je na prd. Ráno mě vzala mamka na pohotovost, protože mě od včerejška bolí v krku a měla jsem horečku. Doufala jsem, že nebude nic vážného, ale... mám angínu... V pátek jsem se vrátila z nemocnice... zdravá?.. a teď musím být zase 10 dní doma.. Pecka.. Néé, vůbec mě to neštve! :/ Tenhle rok je celý nějaký divný. Pořád jsem nemocná - celý leden doma, půlku října doma a teď zase doma (+předešlý týden v nemocnici). Nechápu to.. Nikdy jsem nebyla takhle náchylná nemocem. Sere mě to!!!! Díky těm podělaným nemocem jsem přišla asi o 5 oslav osmnáctin... No, nic. Tak já se jdu zase dívat na House :). (S)mějte se!

(druhá část článku je ze včerejška)

PS: Hlasujte pro mě tady, prosím! :)

Milý Ježíšku aneb Můj wishlist

9. listopadu 2012 v 17:09 | Goldík
Dnešek byl nic moc. Do školy jsem šla jenmo na test, protože mi bylo opět špatně. Už chci být zdravá!!!!!!!! Když jsem přišla domů, tak jsem se naobědvala, zahrála si s taťkou a bráchou poker a teď "stříhám" VC Abu Dhabi do článku. :) Ještě bych se chtěla podívat na House.

V letácích se už objevují vánoční nabídky, tak jsem si řekla, že udělám takový malý wishlist anebo co si přeju k svátku, Vánocům a mým osmnáctinám :). Sice svátek mám až na začátku prosince a narozeniny na začátku ledna, ale to je detail :). Většina přání se týká Formule 1, konkrétně Red Bullu a Seba :D. No jo, přiznávám. Jsem magor :D.

Facebook, Twitter, Senna a bílý plášť

3. října 2012 v 16:29 | Goldík
Zdravíčko človíčci :). Jak se vám daří? Mě na nic. Totálně se mi ráno zkazila nálada. Od neděle mi není nejlépe, tak jsem šla dneska k bílýmu plášťovi - doktorce, ta mi řekla, že mam být do pátku doma, mam být v klidu a když se to do zítřka nezlepší, tak mam jít zítra na odběry krve :/. Předepsala mi čtyři prášky, takže to tady do sebe láduju... fakt skvělé. Hmm, to bude zase dohánění. Naštěstí, že to je na začátku roku, protože ty procenta, které mi teď naskáčou zase spadnou. Doufám, že se z toho dostanu... (Scheiße! - že by se ještě ozval krk?!)

My jsme asi stroje, ne?

21. září 2012 v 18:49 | Goldík
Zdravím :-). Jak se máte? Já celkem dobře. Nebýt kašle a rýmy, tak je mi skvěle.* Včera jsem šla za třídní do kabinetu, aby mi něco podepsala a když jsem promluvila (mluvila jsem příšeně... no, já vlastně nemluvila, ale huhňala...), tak prý:
" Barčo, Barčo,to je na postel.."
"Ne, není. To je v pohodě.. "
"Ale je.."
Takhle jsme se tam chvíli dohadovali. Ale překvapilo mě, že mě posílá do postele. Všichni učitelé na nás tlačí, aby jsme chodili do školy, protože když budeme mít nad 25%, tak se bude dít to a tamto... No, klasika. Co si budeme povídat, že. To bude asi na všech středních.

* Kašel a rýmu mají skoro všichni ze třídy, co byli v Anglii, takže to je jak v čekárně u doktora, jak řekla E. :D
 
 

Reklama