Březen 2016

AuPair: Už je to skoro půl roku

23. března 2016 v 17:35 | Barča |  Au Pair in Berlin
Hallo, ihr Liebe! No, tak už je to skoro půl roku, co jsem v Berlíně. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Přijde mi to jako bych tam přijela včera. Původně jsem měla v plánu, že budu psát každý měsíc, jak jde život v Berlíně, ale nějak na to není čas. No, ale alespoň teď bude článek o něco obsáhlejší. :) Začněme hezky od začátku.


Druhého listopadu loňského roku jsem brzo ráno naskočila do autobusu směr Berlín. Cesta utekla celkem rychle, jen jsme se na chvíli zasekli před Berlínem v koloně. Ale samozřejmě bych to nebyla já, kdyby se něco nepotentočkovalo. Už jsem měla díky koloně menší zpoždění, tak jsem si nestihla koupit jízdenku. Naskočila jsem do metra, jenže o dvě zastávky nastoupil revizor. Jakmile jsem si ho všimla, tak jsem vyběhla ven a běžela k automatu. Ale ten se rozhodl mi to pěkně zavařit. Strčila jsem tam 10 eur, ale nevypadla ani jízdenka ani peníze. Jendoduše mi to ten automat sežral, sysel. No a já, známí zmatkář, jsem samozřejmě, jak jinak, začala zmatkovat. Naštěstí jsem tam našla informace, tak jsem jim řekla, co se stalo a oni řekli, ať si zajdu na centrálu BVG - německá MHD - (Tam jsem šla asi dva dny na to a bez problémů mi to vrátili.). No, takže mírně vystreslá jsem jela dál.

Kdo patří do mé TOP 10 oblíbených jezdců a TOP 5 týmů?

15. března 2016 v 1:26 | Barča |  F1 - Moje názory
Včera odstartoval úvodní závodní týden sezony 2016. Týmy se přesouvají na místo konání první velké ceny. Do australského Melbourne. Testy nám předpověděly, že by letošní ročník mohl být velmi vyrovnaný (i když přesné rozložení sil se dozvíme až po pár závodech...). Sice Mercedes je někde kdesi vepředu, ale Ferrari se mu přibližuje mílovými kroky (ano, Ferrari bylo v pěti z osmi i testovacích dní nejrychlejší, ale časy během testů v podstatně nic neříkají...) a ve středu pole to vypadá, že se schyluje na pěknou řežbu, do které by se mohl přidat i nováček Haas. No, ale pojďme k tomu hlavnímu, oč v tomto článku běží, a to žebříček TOP10 oblíbenců mezi piloty (inspirováno Šárkou) a TOP 5 týmů. Od osmého místa jsem měla menší krizi a musela jsem pořádně zapřemýšlet, koho tam zařadit.

Přeji příjemnou "jízdu"! :)