Leb' deine Träume dann gehört dir die Welt! Du weißt ganz alleine was dir gefällt!

26. září 2015 v 12:49 | Barča |  Informace (blog, Barča..)
Zdravíčko tvorečkové. Už je to zase nějaká doba, co jsem psala "vykecávací" článek. Za poslední měsíc se toho událo celkem dost, ale hezky od začátku. :)

První část roku byla na prd. Nic mi nevycházelo. Něco jsem si naplánovala, sešlo z toho. FCE mi uteklo o 2(!) podělaný body, němčina byla totální propadák, že jsem si pak nadávala, co jsem tam vůbec lezla. No, což. Život jde dál.Asi tak v únoru jsem se němčinářky (rodilá Němka) ptala na to, zda neví o nějaké práci v Německu. A ona, že se zeptá. Nejprve jsem měla dělat v Mannheimu v nějakém skladě v květinářství. Prosila jsem ji o bližší informace. Ona týden co týden to oddalovala. Nakonec se to natáhlo na měsíc. Znovu jsem se ji teda zeptala jak to vypadá. Tentokrát přišla s tím, že bych pracovala v Offenbachu (kousek od Frankfurtu nad Mohanem) někde v restauraci. Uplynul zase měsíc. Já neměla žádné iformace.

Oficiálně skončil školní rok, tak jsem pak chodila zbytek června k ní domu ještě s jednou paní, kde mi oznámila, že už tam není místo. Nabrali tam už nějakou holčinu. Ale já to nezvdávala. Při další hodině mi řekla (i před tou druhou paní), že pro mě má skvělou zprávu - má pro mě práci v Düsseldorfu v turecké restauraci, takže já samozřejmě už byla natěšená. Psala jsem jí maili, jak to teda vypadá. Dělala mrtvého brouka. Vůbec na ně nereagovala. Na konci června jsem k ní měla jít na poslední hodinu. Nejdřív se asi 150x ujišťovala jestli příjdu a nakonec mi asi hodinu před tím, než jsem k ní měla jít volala, že nemám chodit. Neřekla ani důvod proč, neomluvila se. Prostě nic. A od té doby se neozvala. Teď ji někde potkat tak ji asi pošlu do někam. A nebudu slušná, protože takové jednání přímo nesnáším! Říkala mi, jak si mě chce adoptovat a bla bla bla. Ani omylem bych takovou mamku, co umí jen slibovat, nechctěla. Moje mamka je nejlešpí na světě! ♥

Titulek je vykradený kus z písničky od Luxuslärm, který přesně vystiuje moji situaci. ♥
V srpnu se vše obrátilo v dobré. A končeně mi začalo všechno vycházet! Začalo to koncertem Revolverheldů ve Stuttgartu. Všechno jsem si to vykomunikovala sama. A ani to, že jsem tam jela úplně sama, mi vůbec nevadilo. Na nikoho jsem se nemusela vázat a mohla si to hezky naplánovat podle sebe. :)

Za každou cenu jsem prostě chtěla do Německa, jenže pracovat v obchodě bych si s mou němčinou nelajzla, tak mě napadlo, že bych mohla zkusit dělat au-pairku. Tak jsem začala hledat na aupair.com a aupairworld.com. Rozeslala jsem žádosti do několika rodin a i mě přišlo několik žádností, tak jsem začala vybírat.

Napsala mi jedna česko-německá rodina, která bydlí kousek od Berlína. Jednou jsem si s nimi skypovala (ale asi tak 5 minut) a od té doby se neozvali, takže jsem hledala dál. Pár rodin se mi ozvalo, ale nechávala jsem si čas na rozmyšlenou. Asi po týdnu mi přišla zpráva od další česko-německé rodiny, která má hotýlek v Oberrimbachu, jenže tam bych hlídala kluka s ADHD (mamka s tím má zkušenosti ze školky a prý je těžké je uhlídat) a ještě bych jim pomáhala v hotelu. Takže by mi pak moc volného času nezbylo. Musela jsem tedy odmítnout. Netrvalo ale dlouho a ozvala se mi rodina, do třetice všeho dobrého a zlého, opět česko-německá z Berlína.

S mamkou a klučinou jsem si skypovala asi tak hodinu. Byla jsem z nich nadšená. Další den mi přišel mail, že jsem jim dvoum (a jejich kamarádce, která tam zrovna přišla na návštěvu) byla sympatická. Tudíž sympatie na obou stranách. Druhý hovor jsme měli naplánovaný na další neděli, ve kterém mělo padnout rozhodnutí. Z čehož nakonec sešlo, ale to vůbec nevadilo.

Celý tento týden (teda, když pominu tu středeční noční) jsem měla volno, takže jsem se nabídla, že v pondělí bych se za nimi mohla přijet podívat. Souhlasili. Zabookovala jsem si hotel (Jedna velká příšernost. Stálo to skoro 900,- a vypadalo to jako ubytovna pro uprchlíky) a jízdenky na bus... (pokračovaní v dalším článku) :)

Nakonec jsem k tomu nepotřebovala žádnou němčinářku. Vystačila jsem si sama. Jsem naprosto spokojená. Všichni se diví, kde se to ve mě bere, že by to do mě nikdy neřekli. Ostatně, já jsem ze sebe taky překvapená. :)

V záři jsem byla s kámoškou nakupovat v Drážďanech, kde jsme se v Primarku pěkně rozšoupli (fotky najdete na instagramu). :D No, a teď čekám s čím přijede z DTM, pokud vše dopadne, tak nejspíš pojedu na finálový závod DTM na Hockenheimring. ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 26. září 2015 v 21:47 | Reagovat

Taky mě velmi zarazil přístup němčinářky, to bych opravdu nečekal. :-x

Jinak jsi fakt šikovná, že si dokážeš sama zařídit a jet na takové výlety, to bych asi jen tak sám nedal. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama