Září 2015

Au Pair: Seznámení s rodinou

26. září 2015 v 13:23 | Barča |  Au Pair in Berlin
Jak jsem psala v předchozím článku - v pondělí jsem se jela podvíat za mou budoucí aupair rodinou do Berlína.

V pondělí jsem vstávala ve 3:45, abych si ještě dopřipravila věci. V krátce po páté jsem se vydala na Florenc, odkud mi jel autobus 6:15. Cesta byla celkem v pohodě, až před Berlínem jsme se zasekli asi na nějakých 20 minut v koloně, takže místo v 11:00, jsme na autobusák přijeli okolo 11:30. První "rande" s mamkou jsem měla domluvené na 12 u nich doma. Viděla jsem, že to nestáhám, protože jsem i tak trochu bloudila, takže jsem ji musla napsat, že přijdu později.

Za půl hodiny jsem byla na místě. Zazvonila jsem, vyběhla schody k nim do bytu a ve dveřích mě přivítala velmi milá paní, takže jsem byla ráda, že první dojem ze skypu nezklamal. Provedla mě bytem, chvíli jsme si povídali a pak mě pozvala na oběd do vietnamský restaurace. Naobědvaly jsme se, ona běžela ještě do práce. Já jsem se jela ubytovat do mého "úžasného hotelu".

Chvíli mi trvalo, než jsem ho našla. Když jsem ho viděla, tak jsem se zhrozila. Vypadalo to vážně jak ubytovna pro uprchlíky. Do hotelu to mělo hoooodně daleko. Ten to nevidělo možná ani z rychlíku, ale co už. Měla jsem to zarezervované. Dojem aspoň minimálně zachránila paní na recepci. To bylo taky celkem komické. Ona na mě mluvila anglicky a já ji odpovídala německy. :D

Hodila jsem si do pokoje věci, zavolala mamce a opět jsem se vydala k nim. Doma už byl klučík s aupair, která tam je do října, takže jsem ji trochu vyzpovídala, než přišli rodiče. Nejdřív přišla mamka. Ptala se mě na ubytovaní. Když jsem ji řekla, jak to vypadá, tak mi nabídla, ať spím u ních. Ale mě to bylo hloupé a navíc jsem už měla pokoj zaplacený. Asi tak za hodinu přišel domu taťka. Nejdřív mě vyzpovídal, pak jsem začla s výslechem já. :D Mezi tím jsme šli na véču do pizzerky. Najedli se a ještě jsem pak byla chvíli u nich doma. S ťatkou jsme asi 3 hodiny probírali jeho práci. Je kameraman. Dokonce mi ukázal i jak upravuje filmy na počítači. Když dávala mamka prcka spát, tak mi taťka řekl, že on mě neoficálně bere, ale že to ještě musí probrat s ní.

Bála jsem se, že budou namyšlení, protože ona je jena z nejznáměnjších moderátorek v Německu. Na Das Erste moderuje politickou talkshow (něco jako naše Jílková). Ale vůbec. Jsou to normální, řekla bych i skromní lidé. Naprostá spokojenost.

Další den ráno mi přišla zpráva od taťky, jestli teda můžu nastoupit od 2.11. Takže od listopadu jsem minimálně na rok obyvatelkou Berlína. ^^ Už se nemůžu dočkat.

Leb' deine Träume dann gehört dir die Welt! Du weißt ganz alleine was dir gefällt!

26. září 2015 v 12:49 | Barča |  Informace (blog, Barča..)
Zdravíčko tvorečkové. Už je to zase nějaká doba, co jsem psala "vykecávací" článek. Za poslední měsíc se toho událo celkem dost, ale hezky od začátku. :)

První část roku byla na prd. Nic mi nevycházelo. Něco jsem si naplánovala, sešlo z toho. FCE mi uteklo o 2(!) podělaný body, němčina byla totální propadák, že jsem si pak nadávala, co jsem tam vůbec lezla. No, což. Život jde dál.

Výherní balíček od Red Bull Racing

2. září 2015 v 18:57 | Barča |  F1 - Moje sbírka
Stalo se vám někdy, že jste vyhráli v soutěži, o které jste ani nevěděli, že jste se jí zúčastnili? Předpokládám, že ne. Ale mě se to stalo. Stále tomu nemůžu uvěřit. Jak se říká: Všechno je jednou poprvé. :) Předminulý víkend mě začal sledovat na twitteru sledovat Red Bull Racing a přišla mi od nich zpráva. Divila jsem se, jak jsem k tomu přišla. Ve zprávě bylo, že mi gratulují k výhře. Můj tweet s hashtagem #RBWall, který jsem tweetla během GP Maďarska, byl totiž vylosovaný a já něco vyhrála. Chtěli po mě kontakt a vědět mou velikost. Poslala jsem jim to tedy a čekala... :)

Dneska ráno zazvonil na zvonek týpek, že má pro mě balík z Anglie. Hned mi bylo jasné, co a od koho to je. Balík od Red Bull Racing... a že byl velký. :) Vypreparovala jsem z krabice pytel, ze kterého na mě vypadlo spoooousta věcí. Bombastická bunda, triko, kšiltovku (všechno z letošní kolekce! Kdybych si to koupila, tak bych za to dala nějakých 7000,-), obal na tablet/notebook a podpisové karty Daniila Kvyata a Daniela Ricciarda. Náááádhera! ♥ Co víc si přát. :))