Výlet do Německa aneb Darf ich bitten?

19. srpna 2015 v 13:40 | Barča |  Informace (blog, Barča..)
Čaute tvorové :) Po měsíci se zase ozývám. Omlouvám se za mou neaktivitu, ale lepší už to asi nebude. Jsem buďto v práci, nebo si užívám volna na chatě. Měli jsme přes léto pár nočních. Teď v srpnu jsme už přestavovali na zimní sezonu (konečně bude míň plavek :D). Příští týden bude další noční. Už se na ni těším, protože tam je vždycky sranda. :) I když tam je skvělá parta, tak si hledám novou práci, kde si vydělám víc. Předevčírem mě něco "osvítilo" a začala jsem si hledat au-pair pobyty v Německu, protože je naprosto božííí. ♥ (Mamka se diví po kom jsem, že se ve mně bere taková láska k Německu. To by mě taky zajímalo. :D) No, ale teď už k hlavnímu tématu tohoto článku - výlet do Německa.


Už nějaký ten pátek poslouchám německou pop-rokovou kapelu Revolverheld. Psala jsem jim, zda da se někdy nechystají hrát i v Čechách. Bohužel mi přišla negativní odpověď, ale to se dalo čekat. Kolik má tady asi posluchačů? Vím asi jen o mě a ještě jedné slečně. Jinak ať jsem řekla komukoliv jejich jméno, nikdo je neznal. (Ano, kdo by poslouchal německé písničky, že? Snad nikomu se to nelíbí...).

Nenašla jsem žádnou dobrou duši, která by byla se mnou ochotna na ně jet, tak jsem se v červenci rozhodla, že tam pojedu sama, ať to stojí, co to stojí. Za každou cenu jsem je chtěla vidět. Kdybych čekala na někoho, kdo by se mnou jel, tak bych se pravděpodobně nedočkala. Když jsem to řekla doma, tak překvapivě mi to nikdo nerozmlouval, jen mě nechtěli věřit, že tam jedu sama (Teta po mě chtěla, abych jí poslala fotku mýho Helmuta od pasu dolů. Jenže vtip je v tom, že žádný nebyl, tak jsem ji poslala Johannese. :D). :D


Objendala jsem si vstupenku, zarezevovala jsem si místo v autobusech od Mein Fern Bus (Flix Bus) do Stuttgartu - přestupovala jsem v Mnichově a pokoj v hotelu Lamm. Měla jsem přímý odvoz autem ze Stuttgartu, ale chlápek, který mě měl odvézt mi to asi tři dny před mým odjezdem do Německa odvolal, že jede do Prahy o den dřív, takže mi to trochu zkomplikoval a cesta byla o několik euro dražší. Našla jsem si teda jiný spoj - opět tu samou autobusovou společnost, jako jsem jela tam, ale jen do Mnichova. Z Mnichova domů jsem jela s Deutsche Bahn (potažmo Student Agency).

Všechno jsem měla zaříezno, už jsem odpočítavala dny a začínala mi cestovní horečka... a pak nadešel den D - středa 12.8. Ve 23:55 mi jel autobus z Florence. Autobus byl plný Němců (překvapivě, když to je německá společnost :D). Během cesty jsem spala asi jen 3 hodiny. Vůbec jsem nevěděla jak sedět a pořád jsem se vrtěla. Ve čtvrtek v 6:00 jsme přijeli na ZOB München, tam jsem hodinu a půl čekala na další bus. Mezitím tam ke mě přišla slečna, jestli taky jedu busem směr Amsterdam. Chvíli jsme se tam bavily anglicky a pak z ní vypadlo, že umí česky. Jako proč ne, že? :D Cesta do Stuttgartu trvala nějaké tři hodiny. Před desátou jsme "přistáli" na cílovém bodě - Stuttgart Flughaffen (letiště)/Messe.


Jelikož jsem měla celý den volno, tak jsem se se vydala do muzea Mercedesu. Nejvíc jsem se těšila na sekci "Rennwagen", kde byly i vozy F1 a Stříbrné šípy. Muzeum se mi líbílo a nebylo tam ani moc lidí, takže to bylo fajn. Jako suvenýr jsem si tam koupila kšiltovku Lewis Hamilton. :3

Potom jsem se běžela ubytovat do hotelu Lamm. Byl to útulný, malý hotel. Přivítala mě milá paní majitelka, vyplnila jsem nějaký papír, dostala jsem klíče a šla se ubytovat. Měla jsem ještě před koncertem asi 2 hodiny čas, tak jsem se naobědvala (bylo asi pět odpoledne :D), převlékla se a vydala jsem se směr Freilichtbühne Höhensberg Killesberg - místo konání koncertu. Od metra jsem šla za davem, takže jsem to našla hned. Před vstupem už stálo spoustu lidí všech věkových kategorií (od prcků až po důchodce). V 18:00 se otevřely "brány" a fanoušci se nahrnuli do areálu. Koupila jsem si u stánku placky Revolverheld. U podia byl další stánek, tentokrát s pitím. Můžu vám říct, že tam měli opravdu "lidové ceny." Já si tam koupila Radlera za 4€ (Coca Colu 0,4l měli za 3,50€) - ach, toto bolelo mou peněženku, ale potřebovala jsem pít. :D V 19:00 přišel na podium první "mini" předskokan Benne, který otevřel večer, zazpíval pár písniček a napodium se přiřítil oficiální předskokan Ton Band Gerät. Hodinu tam poskakoval se svou partou po pódiu a zpíval. Po 20. hodině začal hlavní program - koncert Revolverheld. Bylo to naprosto skvělé (více v dalším článku). Celá show skončila ve 22 hodin. :) Přišla jsem do hotelu, navečeřela se (o půlnoci :D) a šla jsem na pár hodin spát.

Budík jsem měla nastavený na půl šestou, abych se stihla sbalit a umýt si hlavu. V půl sedmé jsem sešla dolů na snídani. Měla tam toho hodně na výběr. Dala jsem si kafčo s bagetkou a sýrem a do batohu jsem si vzala croissant (Jako bych toho jídla v batohu neměla dost - 3/4 igelitky jsem přivezla zpátky domu :D). Po sedmé jsem jela na bus do Mnichova. Na zastávce jsem asi hodinu čekala. Bus přijel, já si sedla, roztáhla se. Přišla ke mě paní, jestli si může vedle mě sednout, tak jsem jí pustila. Po chvíli cesty chtěla zřejmě navázat se mnou kontakt, tak se mě zeptala jak se jmenuje ten malý počítač, co mám na sobě položený (myslela tablet) a pak se ještě ptala odkud jsem. :)

Před dvanáctou jsem přijela opět do Mnichova. Měla jsem tam 5 hodin čas, než mi jel bus domů, tak jsem šla do muzea a světa BMW. Tam to taky bylo pěkné. No, ono všude, kde jsou auta, je to super. :) A v 17:00 přišlo těžké loučení. Jela jsem domů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ella Ella | 19. srpna 2015 v 16:24 | Reagovat

Ahoj, to je super, že jsi svoji oblíbenou skupinu viděla naživo! Já Revolverheld taky znam, i když je nějak moc neposloucham. Posloucham ale jiný německý skupiny (Die Ärzte, Die toten Hosen, Wir sind Helden...), takže moc dobře vim, jak si člověk může připadat divně, když je tu nikdo nezná :) A jsi teda odvážná, že ses vydala sama! Měj se hezky, Ella.

2 David David | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 22:28 | Reagovat

Já jsem takhle sám jel do Paříže, ale to bylo s cestovkou a celkově na 5 dní, tys to otočila velmi rychle. :-D

3 Barča Barča | Web | 24. srpna 2015 v 11:45 | Reagovat

[2]: Kdybych tam jela na dýl, tak bych se nedoplatila :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama