Maturant 2014

18. června 2014 v 12:34 | Barča |  Informace (blog, Barča..)
Zdravím tvorové! :-) Už jsem se neozvala pěknou dobu, že? Tak Teď to napravím. Začnu tím nejdůležitějším, co se za poslední měsíc událo. Ano, MATURITA. Byly to pořádné nervy. Po tom, co jsem si vytáhla v účtu akciovku, tak jsem doufala, že v dalších částech se štěstí ke mě neotočí zase zády.


Státní maturity byly docela v pohodě. Slohovka z angličtiny mi celkem šla. Delší slohový útvar na téma "The Day I Will Never Forget" byl super. Hádejte o čem jsem psala. :-D O formulích. O čem jiném taky, že. Vyhrála jsem zkušební jízdu v Safety Caru. Sám Bern Mayländer mě učil. Řekl mi, že mi to jde a že budu moc v neděli na závodě řídit SC za něj. :-D Větší kravinu jsem vymylset nemohla, ale prošlo to. Měla jsem 83%, didakťák dopadl jakžtakž 68%. Čeština dopadla mnohem hůř. Slohovka nebyla žádný zázrak. Vybrala jsem si hned první téma "Africké dobrodružství" Získala jsem 56% a z didakťáku 65%.

Poté jsme měli 10 dní svaťák. Učila jsem se jak divá. Němčina mi šla, ale u ekonomiky jsem se tak trochu (rozumnějte: hodně) hroutila. Nešlo mi to. Nakonec to skončilo tím, že jsem si každé téma jen dvakrát přečetla, protože to nemělo cenu. Vůbec mi to nelezlo do hlavy.

Ve středu 21. května přišel den D - ústní maturita - němčina a ekonomika. Začínala jsem němčinou. Byla jsem ten den jediná, která měla němčinu (dohromady jsme maturovali 4 z ročiníku z němčiny, já jediná ze třídy), takže jsem si vybírala ze všech témat. Přišla jsem 5 minut předem, takže jsem ještě chvíli poslouchala ZSV. 5 minut uteklo jak nic a předsedkyně mě zavolala, abych si šla vylosovat číslo. Chvíli jsem se v pytlíčku přehrabovala a vyplatilo se to. Vytáhla jsem si číslo 13. Já věděla, co je to za téma, než mi to předsedkyně ukázala, takže už jsem tam skákala radostí. Všichni se mi tam smáli, jak se raduju. :-D Svůj prst zapíchla na 13. Familie. :-) Na potítku jsem si vytáhla pracovní list "Freunde". Co víc si přát.

Čas na potítku vypršel a já šla před komisi. Neprve jsem se měla představit. Takže jsem tam něco o sobě řekla. Samozřemě, že došlo i na koníčky. Já jsem řekla, že ráda jezdím na kole a běhám a němčinářka: "Und sie mögen F1, nicht wahr?". Takže jsme tam chvíli probírali formule. :-D 10 minut uběhlo jak voda a dostali jsme se k pracáku. Tam jsem měla odpovědět na pár otázek podle výchozího textu. Zastavila jsem se u "Rambo ist als Freund" (nebo tak něco). Zřejmě jsem jim neodpověděla přesně to, co chtěly vědět, takže přísedící se mi zeptala, jestli jsem viděla Ramba, já že jo, tak moje němčinářka řekla, ať ho popíšu. :-D To byla pecka. :-D

Po němčině jsem měla 45 min volno, takže jsem se najedla, napila a šla na ekonomiku. Tam jsem doufala v to, že si vyberu něco, o čem aspoň trochu něco vím a že to nějak uhraju. Přede mnou už bylo asi 5 lidí. Zaměstnance jsem už mít nemohla, což mě trochu znepokojilo. Nakonce jsem si vytáhla 9. Marketing. Mohli jsme k tomu používat Mojí Firmu (skupinový projekt, který jsme vypracovávali celé 4. roky). To byla moje záchrana. Z toho jsem všechno vyčetla.

Asi v půl třetí bylo vyhlašování výsledků. Myslela jsem, že si nervozitou rozkoušu rty, než se dostala řada na mě. Ale DALA jsem to, takže radost. Když nám gratulovali, tak mi němčinářka řekla, že to byl můj životní výkon. To potěší. ^^ Společně s tím nám řekli výsledky z účetnicví. Když předsedkyně četla mojí známku, myslela jsem, že budu mít srdeční zástavu. Dostala jsem za 3! Yes, baby, yes! :-)

Další dvě zkoušky - angličtina, čeština - jsem měla až za týden. Takže jsem zase jela na chatu, kde jsem se učila. Češtinu jsem celou nestihla, takže to zase bylo o štěstí. Můj zkouškový den jsem začla angličtinou. Vylosovala jsem si číslo 24. UK, takže jsem na potítku hned začala psát. Ještě mi k tomu dali podklady. Části, která byla k tomu povídání (UK), jsem nevěnovala pozornost. Ale to byla chyba. Čas na pocení vypršel a já šla na "popravu". První dvě části celkem v poho, jenže... otočila jsem papír na 3. část (povídání) a tam zrada. Místo UK bylo "United States of America". Trochu větší šok. Koukala jsem na to jak puk a začala jsem lovit v paměti. Nakonec jsem tam vylovila, hlavní město, že se to skládá z 50 států. Dala mi mapu, takže jsem ji řekla oceány a to, že na severu mají zimu a na jihu teplo. Tím jsem skončila. Naštěstí mě už dál netrápili. Po skončení jsem z toho měla smíšené pocity a myslela jsem, že jsem to kvůli tomu nedala.

Před češtinou jsem měla 4 nekonečně dlouhé hodiny volno. Byla jsem ten den jako úplně poslední, takže taková "sladká třešnička na dortu". :-D Přišla jsem do zkušební místnosti opět o trochu dřív. Přede mnou měla spolužačka Kytici, což mě uklidnilo. Tu jsem nechtěla. Při tahání čísla se na mě usmálo štěstí. Vytáhla jsem si Haileyho Hotel.Takže jsem zase skákala radostí. :-D Na potítku jsem měla hned hotovo a dalších 10 minut jsem neměla co dělat.

Konečně mě zavolali, ať jdu. Začala jsem ukázkou. Ta byla v pohodě. Řekla jsem jim tam všechno. Dostala jsem se k neuměleckému textu. Měla jsem najít spojitost s uměleckým textem.

Profesorka: "Jaká je spojitost mezi uměleckým a neuměleckým textem?"
Já: " Rasismus"
Ona: "Kde to vidíte?"
Já: "Hned první zvýrazněné slovo".
Ona: "A kde?"
Já: "Tady (ukazhuju na to slovo)"

Takhle jsme se tam dohadovaly asi 2 minuty a ona pak, ať jí ukážu ten můj papír. Otočila si ho k sobě, koukla se do svého a zjistila, že se kouká na špatnou knížku. :-D V tu chvíli jsem jí měla chuť zastřelit. :-D

Po mě se pak radili o tom, co nám dají. Nějak okolo půl třetí jsme si šli vyslechnout jejich verdikt. Opět jsem si div nerozkousala rty. Z angličtiny jsem měla 24 (z 39) bodů a z češtiny 7 bodů (z 9). Takže jsem věděla, že všechno mám v kapse. To byl úžasný pocit po těch šílených nerverch! :-)

Večer jsem šla s mamkou a taťkou na večeři za odměnu do restaurace. Dala jsem si kapsu Pepka námořníka s kroketama. Byla to mňamka. :-)

*Měla jsem se tvářit, ale to prostě nešlo :D

Ještě ten samí týden, co jsme odmaturovali byl pomaturitní večírek. Pařbu jsme začali na bowlingu. Dorazili tam skoro všichni a ze 14 pozvaných profesorů přišlo 9. Prý takovou účast profesorů na večírku nemamatují. Měli jsme největší účast vůbec. S P. a L. jsme tam přišli dřív a než se tam sešli všichni, tak jsme v sobě už měli několik panáků ochucené vodky. :-D A toho jídla co tam bylo. *Mmmmm* Hotový ráj. My jsme tam přinesly 3 medovníky, třídní dotáhla 2 dorty - jahodový a čokoládový, 2 obrovské ovocené a 2 slané mísy. :-)


Potom jsme se přesunuli do klubu, kam s námi šlo ještě asi 5 profesorů. Tam jsme vydrželi asi 2 hodiny a opět jsme se přesouvali. Svou cestu jsme zakončili v Rodeu, kde jsme byli až do zavíračky. Potom jsme ještě šli do McDonaldu na snídani. :-D Do rána nás vydrželo asi 10 a 2 profesoři. :-)

A poslední rozloučení se střední bylo slavnostní předávání maturitního vysvědčení.
A co dělám teď? Odpočívám, cvičím (během učení se na maturitu jsem pořád něco zřala a musím si vytvarovat tělo do plavek :-D) a čučím na seriály. Objevila jsem skvělý seriál. Jmenuje se Orange Is The New Black z prostředí ženského vězení, jejíž námětem byla knížka od americké spisovatelky, která strávila rok v ženském vězení.

V létě jsem zase chtěla dělat na brigádu do Tesca na chatě, jenže teď tam je nějaká nová vedoucí a když jsem se jí, zeptala, jestli bych tam zase nemohla dělat brigádu, tak se mnou celkem slušně vyjebala. Nemá čas a dalších 14 dní tam není. Bývalá vedoucí, která mě zná, tak se tam za mě přimlouvala, ale tahleta nádhera jí úplně ignorovala. Chtěla jsem tam nastoupit už od začátku července, jenže mám smůlu. To tam teprve půjdu s dotazníkem a leda tak v srpnu, tam budu dělat. Pecka. Need money! :(

Jinak teď se věnuju víc mému druhému blogu, který je zaměřený na Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Pokud jste fanoušky tohoto seriálu, tak dejte lajk a follow. ;)

No, myslím, že článek je dost vyčerpávající., takže končím. Kdo se dostal až sem, gratuluju! Samotné by se mě to nechtělo číst. :-D
(S)mějte se krásně! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JiHei - Fotografie JiHei - Fotografie | E-mail | Web | 18. června 2014 v 13:19 | Reagovat

No supééééér!!!! :-D Paráda! 8-) Ty jsi popisovala Ramba a muvila o F1?? No to je fakt pecka! :-D Jsi borec a samozřejmě ti gratuluji! :-) Musela to bý fuška, ale ty jsi to zvládla. Musí to být MOC příjemná úleva a spokojenost sama se sebou :-) Užívej si to! :-)  :-)

2 Karlos Karlos | E-mail | Web | 18. června 2014 v 19:00 | Reagovat

no vidíš, že to šlo, ani to moc nebolelo :) a jak to dopadlo známkově? vyznamenání? :P

jinak díky za zpříjemnění čekání na zastávce :)

3 David David | E-mail | Web | 20. června 2014 v 15:45 | Reagovat

Ze třídy jsme byli jen dva němčináři, zbytek měl matiku. :D

Jinak ještě jednou gratuluji, jsi opravdu šikulka. :-)

A co plánuješ do budoucna? Na výšku jít nechceš? :-)

4 Barča Barča | 20. června 2014 v 16:25 | Reagovat

[3]: Na výšku nejdu. Včera jsem se byla přihlásit na jazykovku. Už jsem psala i rozřazováky z angličtiny a němčiny. Docela mazec. :-D

5 sebastian-vettel-fans sebastian-vettel-fans | Web | 5. srpna 2014 v 16:17 | Reagovat

Ahojte ..so sestrou sme si založili nový blog o Sebastianovi Vettelovi..ak mu fandíte...tak budeme veľmi radi ak si ho pozriete a niekedy nám prispejete aj do komentov :-) A gratulujem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama