Listopad 2013

Ohlédnutí za sezonou 2013

29. listopadu 2013 v 16:27 | Barča |  F1 - Moje názory

Minulý víkend v brazilském Sao Paulu jezdci a týmy zakončili letošní formulovou sezonu a nás, diváky, čeká čtyřměsíční "půst" bez závodních víkendů a pozávodních diskuzí. V tomto článku udělám malou rekapitulaci, kdo mě překvapil, zklamal nebo splnil má očekávání.

VC USA (Austin) 2013 - Další rekord pro Vettela! Osmé vítězství v řadě!

17. listopadu 2013 v 19:57 | Barča |  F1 - Moje názory
Celý víkend byl plný zajímavých událostí. Počínaje tím, že během týdne Kimi Räikkönen oznámil, že poslední dva závody nepojede a podstoupil operaci zad. Lotus začal horečnatě shánět náhradníka za Fina. Bylo mnoho kandidátu. Mluvilo se o Hülkenbergovi, který nedostal peníze od Sauberu, ale ty se jak zázrakem zjevili, když Němec začal jednat s Lotusem. Takže tím vypadl ze hry. Dalším pilotem, o kterém se mluvilo byl Schumacher, ale tuto spekulaci rychle utla jeho manažerka, která oznámila, že to nepřipadá v úvahu. Byl také zmiňován, Maldonado, Kobyashi či Barichello. Rezervní jedzec Lotusu Velsecchi byl až poslední možností. Ale ani jeden ze z výše zmíněných do kokpitu Lotusu na poslední 2 závody v Austinu a Brazílii neusedne. Náhradníkem Kimiho je jeho krajan Heikki Kovalainen.

V úvodním texaském tréninku se naskytlo několik překážek. Začátek byl odsunutý o 40 minut, protože nad tratí byla hustá mlha. Když byl konečně trénink odstartován, tak po několika kolech zavlály červené vlajky. Za tu dobu mezi startem a vlajkami stihlo zajet jen 5 pilotů měřený čas. A proč vlály? Byla nezvěstná lékařská helikoptéra, která musí být na okruhu. Tento chaotický trénink ovládl Fernando Alonso následovaný Jensonem Buttonem a Valtteri Bottasem. Heikki Kovalainen po roční pauze v prvním tréninku obsadil 13. místo.

VC Abu Dhabi (Yas Marina) 2013

3. listopadu 2013 v 15:51 | Barča |  F1 - Moje názory
Pátek na Yas Marině otevřel nejlepším časem Romain Grosjean následovaný Mercedesem Lewise Hamiltona a hladovou Heidi Sebastiana Vettela. Ale večer už patřila první pozice opět Sebastianu Vettelovi. 2. nejrychlešjí čas zajel jeho týmový kolega Mark Webber a doplnil je Lewis Hamilton. Po posledním tréninku na pomyslné bedně stáli ti samí jezdci jako ve 2. tréniku.

Kšiltovka Sebastian Vettel a kniha Michael Schumacher - Vládce rychlosti

1. listopadu 2013 v 14:42 | Barča |  F1 - Moje sbírka
Má sbírka věcí týkajících se F1 je opět o něco bohatší. :) V dubnu jsem si přímo z oficiálního shopu Red Bullu objednala kšiltovku 'Sebasian Vettel'. Když mi přišla, tak jsem zjistila, že mi je velká a chtěla jsem ji prodat. Nikdo se ale neozval, tak mi ji mamka zmenšila a teď nosím ji non-stop. :)

Další věc, která rozšířila mou sbírku, je kniha Michael Schumacher - Vládce rychlosti. Už abych měla čas na přečtení. ^^