VC Koree (Yeongam) 2013 - Další smolný závod pro Marka Webbera

6. října 2013 v 12:52 | Barča |  F1 - Moje názory
Víkend v Korei byl ohrožen taifunem, který nakonec naštěstí nebyl. Páteční tréninky ovládl Lewis Hamilton s Mercedesem. ale sobota už byla v režii Red Bullu v čele se Sebastianem Vettelem.

Již v prvním kole se Massa dostal do kontaktu s jedním z jedců. Skončil v protisměru a propadl se až na chvost pole.V devátém kole pak svedli souboj budoucí týmoví kolegové ve Ferrari Fernando Alonso a Kimi Räikkönen, který souboj vyhrál. O dvě kola později byl na scéně další pěkný souboj mezi Romainem Grosjeanem a Lewisem Hamiltonem. Grosjean si svou pozici udržel.

26. kolo bylo konečným pro Paula di Restu, který vjel na retardér, který ho vymrštil ven z tratě a narazil do bariéry (je to jeho 6. odstoupení ze závodu v řadě). V tom samém kole bojovali o pozice mezi sebou jezdci Mercedesu. Nico Rosberg se před Hamiltona dostal, ale jeho spoiler akci nevydržel a Nico Rosbergovi nezbylo nic jiného, než zajet do boxů. Ve 31. kole explodovala Sergiovi Pérezovi pravá přední pneumatika a to zapříčinilo výjezd safety caru.

Po restartu se na špici nic nezměnilo, zato ve středu pole šlehaly plameny. Adrian Sutil přecenil svůj nájezd do zatáčky a vzal s sebou i Marka Webbera, kterému začal hořet vůz. Ještě před tím než se na trati obejvil safety car s Berndem Mayländerem za volantem objevil se před líderem závodu, Sebastianem Vettelem, hasičský vůz, což bylo selhání v podání pořadatelů. Stávat by se to nemělo, ale jezdci zareagovali bravůrně a naštěstí se nic nestalo. Sutil dostal za kolizi průjezd boxy.

Po 2. restartu ve 41. kole předveli úžasný boj o páté místo Lewis Hamilton s Fernanem Alonsem. Během jednoho kola si několikrát vyměnili pozice, ale z ukořistěného pátého místa se radoval Hamilton. Kimi Räikkönen se propracoval na 2. místo před jeho týmového kolegu Romaina Grosjeana.

V sedmačtyřicátém kole se pokoušel Lewis Hamilton dostat před Sauber Nica Hülkenberga jedoucího na 4. místě. Tento souboj z povzdálí sledoval Fernando Alonso, který si na Brita brousil zuby. Ale jak Hamilton, tak Alonso nenašel způsob, jak své soupeře předjet. Posledním odpadlíkem závodu se stal Daniel Ricciardo, který musel odstoupit kvůli technickým problémům v předposledním kole. Do cíle si dojel pro své již čtvrté vítězství v řadě Sebastian Vettel následovaný dvojicí z Lotusu - Kimim Räikkönenem a Romainem Grosjeanem.

Výsledky závodu: Vetttel - Räikkönen - Grosjean - Hülkenberg - Hamilton - Alonso - Rosberg - Button - Massa - Pérez
Pořadí v poháru konstruktérů (TOP5): Red Bull (402) - Ferrari (284) - Mercedes (283) - Lotus (239) - McLaren (81)
Pořadí v šampionátu jezdců (TOP5): Vettel (272) - Alonso (195) - Räikkönen (167) - Hamilton (161) - Webber (130)