VC Japonska (Suzuka) 2013 - tréninky a kvalifikace

12. října 2013 v 23:41 | Barča |  F1 - Moje názory
V první pátečním tréninku obsadily Mercedesy první dvě místa s v čele s Lewisem Hamiltonem. Za nimi se seřadili jezci Red Bullu (Vettel - Webber), Ferrari (Massa - Alonso) a Lotusu (Grosjean - Räikkönen). Jules Bianchi v 8. skole boural a jeho vůz byl hodně poškozený (proto se vůbec nezúčasnil dalšího tréniku). Dalším, který havaroval byl Van der Garde, který nezváldl svůj vůz, ale naštěstí poškození nebylo tak závažné. A do třetice všeho dobrého a zlého - v tomto případě zlého - předčasnš skončil Pastor Maldonado, když mu upadlo zadní kolo.


Druhý trénink ale patřil opět Red Bullu, avšak se nesl ve znamení bouraček. Pastor Maldonádo se snažil dohnat to, co ztratil dopoledne. Ale bohužel jeho přemotivovanost vedla po šesti kolech k chybě a naboural. Divákům i u McLarenu všem pořádně zatrnulo, když Sergio Pérez opřel svůj vůz do bariéry, ale naštěstí to přežil ve zdraví. Trojka je zřejmě tento víkend prokletá a i zde se objevil 3. hříšník. Byl jím Kimi Räikkönen, který zůstal stát ve štěrku po roztočení. Aby to Finovi nebylo líto, tak i Fernando Alonso na trati se svou formulí tančil, ale ten mohl pokračovat dál.

Sobotu otevřel nejrychlejším časem Webber následovaný Mercedesem Hamiltona a Rosberga. Sebastiana Vettla postihly problémy s KERS a musel konec tréninku strávit v garáži a propadl se až na osmé místo. I ve třetím tréninku se bouralo. Adrian Sutil neposlechla jeho Force India a "dal pusu" bariéře.

O pár hodin později byla kvalifikace. V první části kvalifikace přišly na scénu plameny. Blikaly v garáži Sauberu na voze Estebana Gutiérrez. O něco hůře dopadl Jean-Eric Vergne, když mu za jízdy začaly šlehat plameny ze zadní brzdy a díky tomu se objevily na trati červené vlajky. Druhá část proběhla hladce. V poslední části kvalifikaci Vettelovi opět nefugoval KERS a to mu stačilo "jen" na druhé místo. Bude startovat vedle týmového kolegy Marka Webbera, pro kterého je tahle poleposition první v sezóně. Startovní rošt bude vypadat o něco jinak, než po skončení kvalifikace, protože několik jezdců dostalo penalizace a tak došlo k přesunům. Pic a Bianchi dostali penalizaci 10ti míst za incidenty z minulýho týdne z Koree. Sutil byl penalizovaný, kvůli výměně převodovky. Bianchi si po penalizaci ve výsledku o jedno místo polepšil.

Po kvalifikaci:
Po penalizacích:
Web - Vet
Ham - Gro
Mas - Ros
Hul - Alo
Rai - But
Per - diR
Bot - Gut
Mal - Ric
Sut - Ver
Chi - Pic
VDG - Bia
WEB - VET
HAM - GRO
MAS - ROS
HUL - ALO
RAI - BUT
PER - DIR
BOT - GUT
MAL - RIC
VER - CHI
VDG - PIC(pen+10)
BIA(pen+10) - SUT(pen+5)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 13. října 2013 v 11:18 | Reagovat

Ty jo, byl jsem překvapený tím design. To se ti fakt povedlo, je to dokonale tématické. :-)

Jinak dovedu si představit, že by sis mohla třeba s tou tabulkou ještě více pohrát. Myslím to tak, jak to ukazují třeba v TV, že první je nahoře, šikmo od něj druhý. Snad mě chápeš, prostě X řádku a dva sloupce a na každém řádku jen jedno jméno:

Web ...
... Vet
Ham ...
... Gro
Mas ...

Samozřejmě bez těch teček. Chápeš? :-)

2 David David | E-mail | Web | 13. října 2013 v 11:19 | Reagovat

[1]: * designem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama