Září 2013

Muzeum vlaků v Lužné u Rakovníka

24. září 2013 v 16:00 | Barča |  Příroda, lidé atd...
O velkých prázninách jsem byla s mamkou a s bráchou na výletě v muzeu vlaků v Lužné u Rakovníka. Bylo to tam vážně pěkné. Tolik vlaků pohromadě. Některé vlalky, které teď už nejezdí, si ještě pamatuji, když jsem jezdívala s babičkou na chalupu. :) Pořídila jsem tam asi 80 fotek. Původně jsem myslela, že sem dám tak 10, ale měla jsem celkem problém, které sem dát, takže jich skoro 30. Do článku dám jen ochutnávku a více jich najdete tady.

*Tak tohle je má srdcovka. Tím jsme jezdívali na chalupu, když jsem byla malá. ^^

VC Singapuru (Marina Bay) 2013

22. září 2013 v 16:52 | Barča |  F1 - Moje názory

Dnes se jel 13. podnik sezony a to na okruhu Marina Bay v Singapuru, na kterém se jako jediném jezdí pod umělým osvětlením. V poslední části kvalifikace Sebastian Vettel zajel jedno jediné měřené kolo, které vypadalo jako nejrychlejší. Ale v posledních minutách byl velmi nervózní, protože se mu opravdu nebezpečně přiblížil Nico Rosberg. Ale štěstí stálo při Vettelovi a poleposition si udržel s 0,091s náskokem.

Nový foťák a boty

21. září 2013 v 3:08 | Barča |  Příroda, lidé atd...
Zdravíčko všem! :) To bych taky potřebovala. Už týden mám kašel jako tuberák a předevčírem se mi k tomu ještě přidala šílená rýma. Původně jsem myslela, že v pátek nepůjdu do školy a zůstanu doma, ale nakonec jsem šla. A to byla chyba. Ráno to bylo ještě ok, ale pak jsem myslela, že tam umřu. Bylo mi vážně mizerně. I E. říkala, že jsem bledá, jak stěna. Přišla jsem ze školy domů a šla jsem spát. Vzbudila jsem okolo sedmý, navečerela jsem se a zase si šla lehnout. Ale s noťasem.

Téma týdne: Život na vesnici

19. září 2013 v 15:35 | Barča |  NT - téma týdne (blog.cz)
Většina turistů, kteří zavítají do Prahy či jiného velkoměsta, říká, že by tam chtělo žít. To je hezké, já bych taky chtěla žít v Londýně. No, dobře, bohatě by mi stačilo Německo! :D

Jsem alergická na řeči typu (když přijede někdo z vesnice do Prahy) "Ježííš. to je vidlák.", "Tam na vesnici to neznají. Hahah." a podobně. A naopak, když Pražák přijede na vesnici, tak jsou většinou reakce vesničanů "Nojo, Pražáci.", "Už jsou zase tady." a tak dále. Dělání těchhle rozdílů mě vážně unavuje. Proboha, je jedno, kde bydlíme, ne? Nezáleží, jestli bydlíte ve městě či na vesnici. Všude se najdou tací, kteří budou používat prstíček a ukazovat na toho druhého.

Téma: Mám právo sedět!

18. září 2013 v 16:15 | Barča |  NT - má témata
Určitě víte, o co jde. Video s vulgární a agresivní ženou z linky B pražského metra obletělo internet bleskovou rychlostí a z ní se stala celebrita. Spolucestující od ní obdrželi mnoho hrubých urážek. Servítky si vůbec nebrala. Nakonec to jedna nevydržela a vyvedla ji z metra ven.

Videa mají desítky tisíc shlédnutí. Někteří se tomu smějí, jiní zase nad tím kroutí hlavou. Aneb jak se díky jedomu kufru dostat do sporu a stát se slavným. Xsichtbooková zeď byla videem zaspamovaná (i já jsem se samozřejmě přidala) a na Twitteru zase vznikl hashtag #MámPrávoSedět (škoda, že nejdou nastavit trendy pro Českou republiku, tam byl určitě tenhle hashtag válel).

Bez práce nejsou koláče (peníze), ale po práci je člověk invalidou

13. září 2013 v 14:35 | Barča |  Informace (blog, Barča..)
Zdravím vás lidští tvorové! :) Je to skoro měsíc, co jsem se neozvala, ale žiju a jsem celá. Teda jak se to vezme. Ale k tomu se dostanu. Začnu od začátku. :)

Celý srpen jsem makala. Dá se říct, že Tesco bylo v srpnu mým druhým domovem. :D Volno jsem měla celkem asi něco málo přes týden. Jezdila jsem tam na kole na 7, takže budík mě tahal z postele už v 5:30.. pfů, to bylo vstávání dřív než do školy. Nejvíce jsem byla u pokladny (více v zde - 2. odstavec).