Mercedes: Schumacher vs. Rosberg

17. prosince 2012 v 21:09 | Goldík |  F1 - Moje názory
Na f1sports.cz "michalpneu" přidal hezkou tabulku ukazující, jak na tom byl Schumi tenhle rok. Mě napadlo, že bych mohla udělat takové menší shrnutí 2. kariéry Schumiho a to v porovnání s Rosbergem. Jo, Rosberg ho překonal bodově, ale v téhle sezóně hodně hrála roli Schumiho technika. Tak se pojďme podívat, jak to tedy bylo ty 3 roky. Hodnocení je jako ve fotbale nebo hokeji (1:0, 1:1...).

KVALIFIKACE
Kvalifikační souboj vyhrál s přehledem Rosberg a to v poměru 14:5, ale Schumi nebyl od něj v některých případech daleko (Bahrajn, Austrálie, Monako, Turecko, Německo, Singapur). Nejlepší umístění Rosberga bylo v Malajsii - 2. místo a Schumi se nejlépe kvalifikoval v Turecku na 5. místě. Nejhůře na tom byl Rosberg ve třech závodech (Evropa, Belgie, Brazílie), kde startoval až z 12. místa a Schumiho nejhorší startovní pozice byla 15. v Evropě.

Další sezónu v kvalifikacích Rosberg opět rozdrtil svého týmového kolegu, který byl lepší jen ve dvou závodech. Oba nezajeli jednou kvalifikační čas - Schumi v Belgii a Rosberg v Japonsku. Nejlepší startovní pozici měl Rosberg v Turecku - 3. místo a Schumi 5. místo v Monaku. Nejhorším výsledkem pro Rosberga bylo 9. místo ze tří závodů (Malajsie, VB, Itálie) a pro Schumiho 14. místo v Číně.

Pro Schumiho byla tato sezóna v kvalifikacích nejúspěšnější, prootže na Rosberga ztrácel pouhé dva "body". Nejlepším výsledkem byla pro Schumiho poleposition v Monaku a pro Rosberga zase v Číně. Nejhůře se Schumi umístil v Japonsku, kdy startoval z 23. místa a Rosbergova nejhorší startovní pozice byla v Bahrajnu - 18. místo.

ZÁVODY

V roce 2010 byl jasně lepší Rosberg. Nad Schumim zvítězil v dvanácti závodech z 19 a z toho oba 2x neviděli šachovnicovou vlajku. Ale i přes to, že Schumi byl lepší jen ve třech závodech, tak za Rosbergem dojížděl v těsném závěsu (Bahrajn, Turecko, Německo, Belgie, Brazílie) a na bodovaných pozicích dojel Schumi jen 3x méně, což se myslím, že není špatné. :)

Další rok na to už to bylo pěkně vyrovnané, jak je vidět z tabulky. V posledním závodě to bylo 7:6, opět ve prospěch Rosberga, ale tenokrát Schumi neprojel cílem 5x, zatímco Rosberg jen 2x a co se týká bodovaných pozic, tak si taky byli celkem blízko. Rosberg bodoval ve čtrnácti závodech a Schumi v jedenácti.

Poslední rok, což je tento (2012), byl pro Schumiho ve znamení pořádné smůly. Nedojel v 8 závodech, protože měl smůlu na techniku nebo se přimotal do kolizí (možná i některé způsobil, ale těch je minimum - 1?), ale i tak Rosberga "zajezdil do země" - 7:2, ale Rosberg dojel na bodech 10x zatímco Schumi 8x. Jen o dva, což není vůbec špatné a pak, že Schumi už na to neměl.

Tak tady je menší přehled Schumiho a Rosbergovo výkonů. Já si myslím, že Schumi na tom zase nebyl tak špatně. Hlavně jeho letošní-poslední sezona se mu vyvedla. Kdyby (Já vím, že na kdyby se nehraje...) to nebylo na body, tak je Schumi jasným vítězem :). Ale jde taky o úhel pohledu a každý na to může mít jiný názor. :)

PS: Pokud by někdo měl touhu to ZKOPÍROVAT, tak jedině se ZDROJEM. Sepsání mi zabralo docela dost času a byla bych nerada, kdyby to někdo vydával za své. Děkuju. :)