Prosinec 2012

Úpravy a změny na blogu

29. prosince 2012 v 11:59 | Goldík |  Informace (blog, Barča..)
Pro příští rok chystám nějaké změny na blogu. První změnou je má přezdívka Goldík. Od nového roku budu vystupovat pod svým pravým jménem Barča. U blogerů, kteří mě znají ještě z dob, kdy jsem měla předchozí blogy, tak u nich se podepisuju jako Barča a u ostatních jako Goldík. Rok jsem to vydržela, ale už mě to nebaví pořád měnit, takže od 1.1. 2013 tu už nehledejte Goldíka, ale Barču. :)

Ruším rubriku "Nej články za měsíc...". Stejně si ty články asi nikdo nečte, takže rubrika je celkem zbytečná. Ty nejlepší články mám stejně v menu, takže je to zbytečné mít nějakou spešl rubriku.

Ruším i mojí FB stránku mého blogu. Stejně tam bylo jen 5 lidí, takže je to zbytečné. Stejně můj blog není tak známý, aby musel mít svou vlastní "fan" stránku. :D

(To moje fan stránka o F1 má takový úspěch jaký jsem vůbec nečekala. Už tam mám přes 100 fanoušků, kteří jen nelajkují, ale občas i diskutují, což je fajn. :))

Jak jste si mohli všimnout, tak už delší dobu tu není rubrika Kobra 11 & Formule 1, ale je už jen Formule 1. Do těch rubrik s Kobrou teď už dlouho nic nepřibylo, takže jsem ji smazala. Možná časem ji zase obnovím, uvidím... :)

Přemýšlím o nějakým jednoduším layoutu, který by tu vydržel dlouho. Sice tenhle co mám teď se mi celkem líbí, ale pochybuju, že tu vydrží třeba 3 měsíce jako můj úplně první lay. :)

Knížky: Úplná historie Formule 1 a Formule 1 od startu k cíli

27. prosince 2012 v 15:55 | Goldík |  F1 - Moje sbírka
Moje sbírka s F1 se opět rozrosla o dvě věci, když na mě pod stromečkem od Ježíška čekaly dvě knížky o Formuli 1 a to Úplná historie F1 a F1 od startu k cíli, kterou už mám skoro přečtenou. (Možná ještě do konce roku se tu objeví recenze.. uvidím.) :D Tu historii si nechám na velké prázdniny, protože to je straně velká bichle a ta mi na ty dva měsíce určitě vystačí. :D

Ještě se chystám v nejbližší době si objednat kšiltovku, puzzle a flashku. :)


Štědrý den

26. prosince 2012 v 10:42 | Goldík |  Příroda, lidé atd...
Na Štědrý den se díváme na pohádky, jíme cukroví a vyhlížíme zlaté prasátko - ještě jsem ho nikdy neviděla a to nejím maso. Dám si jenom vánočku. :D

Večer, většinou tak okolo sedmé hodiny, jdeme k babičce. U ní zalezeme do pokojíku a držíme "černou hodinku", kde čekáme až zazvoní Ježíšek. Když slyšíme zvoneček, tak jdeme do pokoje. Tam je pod stromečkem plno dárků. K večeři máme rybí polévku s opečenými houstičkami a jako druhý chod máme kapra s bramobrovým salátem. ^^ Potom se čeká až všichni dojedí a já s bráchou jdeme rozdávat dárky. Po rozdání všech dárků se jde rozbalovat a chlubit se ostatním. :) Babička přinese lízání (pudink, ovoce, čokoláda), dáme si kafe a ujídáme cukroví. :)

Kniha: Michael Schumacher - Cesta na vrchol

23. prosince 2012 v 15:39 | Goldík |  F1 - knihy
Autor: James Allen
Originální název: Michael Schumacher - The Edge of Greatness
Český název: Michael Schumacher - Cesta na vrchol
Země: Anlgie
Rok vydání (Angl.): 2007
Rok vydání (ČR): 2012
Nakladatelství (ČR): X.Y.Z, s. r. o.
Nakladatelství (Angl.): Headline Publishing Group


Recenze
James Allen, hlavní komentátor přímých závodů F1 na staci ITV, popisuje v knize spolu s Davidem Coulthardem, Eddie Irvinem, Rubensem Barrichelem a spoustu dalšími osobnostmi, kteří se Schumacherem pracovali nebo byli jeho přátelé či rodina, Schumacherovu kariéru od úplných začátků. Samozřejmě, že i sám Schumacher tam popisuje své přešlapy i ty největší úspěchy.

Dárky, vánoční oslava, koncert a blog

22. prosince 2012 v 14:58 | Goldík |  Informace (blog, Barča..)
Včerejšek byl skvělý. :) Odpoledne jsem byla s E. dokoupit dárky. Už mám konečně všechno. Jen to zabalit. Večer jsem šla se Z. na vánoční oslavu na loď. Začátek byl pro mě nic neříkající, protože uvítací řec byla náboženská a já jsem nevěřící. Po skonečení řeči jsme šli se Z. do vedlešjí místnosti a zahráli si na Wii tenis, bowling a Mario Kart... asi ze mě nebude dobrý řidič, ale to je detajl. :D Na lodi jsme se zdržely asi hoďku a pak jsme zamířily na koncert Magnetiků do Klamovky. Přijely jsme na Klamovku a začlalo hledání. Já věděla, že to má být někde u zastávky, ale my jsme se vydaly na druhou stranu než klub byl, takže jsem si udělaly takový menší výlet po Praze :D. Když jsme to konečně našly, tak jsme se na koncert stejně nedostaly, protože nikdo neotevíral.. škoda. Snad to vyjde přiště. Ale byl to fajn večer. :)

Co jste možná nevěděli o Smile

21. prosince 2012 v 10:09 | Goldík
Přináším vám rozhovor z projeku: "Co jste ještěn nevěděli o.." s prvním zájemcem, blogerkou Smile z blogu bud-original.blog.cz.

Kvůli čemu v noci neusneš?
Smile: "Teď už mám na okně závěsy, takže mi světlo z pouličních lamp nedělá problém."

Kdybys mohl/a ze svého života dostat navždy pryč jednu věc, co by to bylo?
Smile: "Ne se vším jsem spokojená, ale všechny špatné vzpomínky jsou mou součástí stejně jako ty dobré."

Jaká byla tvoje nejcennější životní lekce?
Smile: "Když spadneš, musíš se umět postavit."

Co obdivuješ?
Smile: "Bílý sníh."

Kdybys svému mladšímu já mohl/a dát nějakou radu, jaká by byla?
Smile: "Nikdy neříkej světu, že jsi hodná."

Které zvíře nejlépe odráží tvoji osobnost?
Smile: "Asi pavouk, možná moucha a určitě komár."

Co je důležitější než kariéra?
Smile: "Důvěra."

Za co bys utratil/a svojí poslední stovku?
Smile: "Za nic."

Kalendář F1 2013

20. prosince 2012 v 18:59 | Goldík |  F1 - Moje sbírka
Moje sbírka s F1 se opět rozrostla o další věcičku - nástěnný kalendář, který jsem si koupila opět v Německu. Už jsem si ho prolistovávala a je úžasný! ^^ Už aby byl rok 2013. :D Mají to pěkně graficky provedený. Řekla bych, že dokonce lépe než kalendář pro tenhle rok. Můžete se zase těšit na fotky z kalendáře, které budu zveřejňovat, jako nyní, na záčátku měsíce. :)


Regensburg a Méďa

20. prosince 2012 v 14:59 | Goldík |  Příroda, lidé atd...
Zdravíííčko, bobani! :) Mám se skvělééé! Včerejšek byl úplně nejlibovější a dnešek taky! :) Včera jsme byli na školním výletě v Regensburgu. Bylo to bezva! Sice jsme neměli moc času. Na tři místa jsme měli pouze čtyři hodiny.. 2 trhy a jeden mega obchoďák (Donau Einkaufszetrum). S kámoškou jsme stihli jeden vánoční trh, na kterém vůbec nic nebylo a pak jsme zamířili do obchoďáku. Tam jsme prošmejdili skoro všechny obchody. Můj cíl byli papíráky a knihovny. Prošli jsme asi 2 knihovny a 1 papírák, kde jsem nakonec našla to, co jsem hledala - Kalendář s F1 na příští rok ^^. Takže jsem byla štastná. :). Ještě jsem si přivezla pěknou mikču a tričko, které jsem poslala Ježíškovi. Mrzí mě, že jsme nestihli ten druhý trh, protože ten byl hezčí. V Regensburgu jsem byla už se základkou a pamatuju si, že ten jeden trh byl nádherný, ale bohužel nezbyl čas. Ale jinak to bylo fajn.

Michael Schumacher - Cesta na vrchol a balení

18. prosince 2012 v 15:19 | Goldík |  F1 - Moje sbírka
Dnešek je totálně na hovno (teda až na jednu věc - udělala jsem si radost, když jsem si koupila knížku :).). Začalo to tím, že jsem zaspala. Nechtělo se mi chodit do školy uprostřed hodiny, tak jsem si ještě zašla do Edenu do knihkupectví a koupila jsem si knížku Michael Schumacher - Cesta na vrchol, kterou jsem si vyhlédla už včera, ale neměla jsem s sebou peníze. Hned první hodinu, co jsem tam byla, tak mi učitelka oznámila známku ze čtvrtletky z matiky. Mám bajly. Látku, kterou bereme totálně nepobírám...fájn... Po hodině jsem šla za ekonomikářkou, abych se podívala na test, který jsem včera dopisovala a odpoledne jsem tam měla už známku, štouru. Zajímalo mě, jak jsem k ní přišla. Měla jsem tam všechno a po odevzdání jsem si věřila, že dostanu maximálně trojku a ono hovno.. to samé bylo u matiky. Tam jsem si taky myslela, že to bude trojka... a skutek utek. Tak si říkám jestli se má vůbec cenu učit. Stejně mi je to k hovnu. Všechno mě to akorát sere! Učím se jak kretén a výsledky jsou jako kdybych ani nehnula prstem...

Mercedes: Schumacher vs. Rosberg

17. prosince 2012 v 21:09 | Goldík |  F1 - Moje názory
Na f1sports.cz "michalpneu" přidal hezkou tabulku ukazující, jak na tom byl Schumi tenhle rok. Mě napadlo, že bych mohla udělat takové menší shrnutí 2. kariéry Schumiho a to v porovnání s Rosbergem. Jo, Rosberg ho překonal bodově, ale v téhle sezóně hodně hrála roli Schumiho technika. Tak se pojďme podívat, jak to tedy bylo ty 3 roky. Hodnocení je jako ve fotbale nebo hokeji (1:0, 1:1...).