VC Abu Dhabi (Yes Marina)

10. listopadu 2012 v 16:19 | Goldík |  F1 - Moje názory
Nedělní Velkou cenu Abu Dhabí bych řadila k těm nejzábavnějším a nejzajímavějším závodům letošní sezóny. A proč? Protože Sebastian Vettel vybojoval v kvalifikaci třetí místo, ale startoval z boxové uličky, protože byl diskvalifikován za to, že v kvalifikaci nedojel do boxů a nejen to. Dvakrát se na trati objevil Safety Car, byly asi 4 bouračky a Kimiho komunikace ze zídkou :D.

Hned v prvním kole kolidoval Bruno Senna s Nicem Hülkenbergem. Mezí tím se Seb probíjel polem, Lewis Hamilton v pohodě ujížděl zbytku (startoval z PP) a "Iceman" Kimi se prokousal na druhé místo. V devátém kole na trať vyjelo poprvé Safety Car po letu Nica Rosberga přes HRT Naraina Karhikeyana. Sebova stíhačka pokračovala - před druhou zastávkou byl 13. Až ve dvacátém kole přišel obrovský rozruch - Lewis odstoupil z prvního místa (technické potíže), které musel přenechat Kimimu! Ve 38. se srazili hned 4 jedci - Romain Grosjean, Sergio Perez, Paul di Resta a Mark Webber (Marka mi bylo líto. Startoval z druhého místa a kvůli kolizi musel odstoupit.), tím se postarali o vyjetí SC po druhé a díky SC Seb smazal ztrátu na 3. Jensona Buttona, se kterým asi tři kola sváděl perfektní souboj. A kdo z toho nakonec vyšel jako vítěz? 3. místo ukořistil Seb a tím Jensona odsunul na 4. pozici. Na druhého Alonsa bohužel už nestačil. Na stupních vítězů stál Kimi Räikkönen (1.), Fernando Alonso (2.) a Sebastian Vettel (3.!) - probojoval se z posledního místa na bednu! :)

Před námi jsou poslední dva závody a o titulu MISTRA světa ještě není rozhodnuto. Alonso ztrácí na Seba pouhých 10 bodů a v posledních závodech se může stát cokoli. Teď taky nikdo nečekal, že Seb bude startovat z boxové uličky.