VC Japonska (Suzuka)

7. října 2012 v 11:19 | Goldík |  F1 - Moje názory
Wúaaaaaa! Dobré nedělní ráno. Wúaaaaaa! Před hodinou skončila VC Japonska. Ale začnu kvalifikací. Kvalifikaci ovládli vozy Red Bullu. Poleposition získal Sebastian Vettel, za něj se zařadl Mark Webber a Jenson Button, ale ten byl penalizovaný za výměnu převodovky - propadl se na 8. místo - a díky tomu se na jeho místo dostal Kamui Kobyashi. Michael Schumacher po kolizi v Singapuru (video) dostal penalizaci deseti míst, takže startoval až z konce startovního chvostu, to je z 23. místa.

Hned v úvodu, v prvním kole, přesněji v první zatáčce došlo ke kolizi. Fernando Alonso odstoupil a Mark Webber po kolizi z Romainem Grosjeanem, který mu najel na zadní kolo musel do boxů, takže se propadl z 2. místa na 22. (a já tak doufala v první double v téhle sezóně :)). Grosjean dostal penalizaci Stop&Go (10 sek, průjezd boxy). V další zatáčce skončil Nico Rosberg po kolizi s Brunem Sennou. V 19. kole vyjel Sergio Peréz do štěrku a závod pro něj skončil. Bylo vidět i hodně zajímavých soubojů v podání Schumiho, Kimiho a dalších, ale Seb ujížděl docela solidně. Na druhé místo se propracoval Filipe Massa (No, jo, nebyl tam Alonso, tak si to mohl dovolit :D) a na třetím se držel Kamui. Pro něj to byla domácí velká cena, takže se snažil, a zuby-nehty si držel pozici. Dorážel na něj Jenson Button, ale on se nedal. Míša jel taky prefektně z předposledního místa se prokousal na 11.. Stačilo, aby byl závod o půl kola rychlejší, protože na desátého Daniela Ricciarda ztrácel nějakých 0.6 sek, takže opravdu minimum. Bodík by se šiknul, ale i tak bezvadný (+12 míst)! Mark předvedl krásnou stíhací jízdu a z 22. místa (po kolizi) se dostal na 9. místo (Red Bul dává křídla! :D). Velká gratulace patři Kobyashimu za 3. místo (pro něj to je takové "vítězství" v domácí GP). A ty ovace po závodě na něho? Japonci jsou fakt borci! :D To jsem snad jiště nikdy neslyšla, aby skandovali asi úplně všichni Kobyho jméno. Jo, a nesmím zapomenout na Massu. Ten dojel na 2. místě! Tim si nejspíš pojistil sedačku na příští sezónu. A vítězem se stal kdo? No, přece - "YES, Babyy, Yees!", "Yabadabadí!", Finger boy - Seb ♥! :-) Bezchybná jízda.

Takže Seb opět snížil náskok na F.A.:
F. Alonso - 194 bodů
S. Vettel - 190 bodů
K. Räikkönen - 157 bodů

Ztrází na Diaze jen 4 body(!), takže stačí, když další závod dojede na bedně a Dia ne.