Téma: ALKOHOL A KOUŘENÍ

19. října 2012 v 15:19 | Goldík |  NT - má témata
Říkala jsem si, že bych zase mohla napsat článek na nějaké téma. Půl roku ležela rubrika Na téma (NT) jen tak bez povšimnutí. Mám ještě pár témat, na které ještě chci napsat svůj názor a vy taky můžete navrhovat tady. Téma, které o kterém budu psát je Alkohol a kouření.

Začnu kouřením. V dnešní době kouří každý druhý puberťák. Na základce kouřila skoro celá třída jen na pár výjimek. Děti začínají kouřit, protože chtějí zapadnout mezi partu a myslejí si, že budou "IN". Pak se to ale může zvrtnout a oni začnou být na cigaretách "závislý" a utratěj za to majland. Já jsem patřila mezi tu skupinu lidí, která nekouřila, nekouří a kouřit nebude. Na základce kluci chtěli, abych to zkusila. ale já odmítala. Sice mi řikali, že jsem srab, ale já to neřešila. Babičce a dědovi rozmlouvám kouření, že je to nezdavé a hlavně utratí za rok nespočitatelně peněz. Já jsem cigaretu vyzkoušela v létě. Nebylo to z donucení, prostě jsem to chctěla zkusit. Kámoš měl vanilkové (on taky nekouří.. od někoho to dostal). Když jsem si olízla rty, tak to dobré bylo, ale jinak to byl hnus fialovej... blé! Člověk po tom smrdí.. Mě stačí, když jdu pro něco k babičce, jsem tam třeba jen 2 minuty, ale když přijdu domu, tak už ze sebe cítím ten smrad z cigár. KOUŘENÍ MŮŽE ZABÍJET, jak stojí na krabičkách, to bohužel kuřáky neodradí a cigarety si i přes toto varování a vysokou cenu kupují dál :(. Ale jejich problém. Nemají kouřit. Nekuřte, je to nezdravé a "IN" to není už vůbec!


Alkohol byl teď hodně probírán kvůli menthanolu, což asi každý ví, protože zabíjel a četli/slyšeli jsme o tom každý den. Dost mladých lidí pije, nebo spíš "chlastá", o stošest. Chodí na párty, diskotéky, priváty a další den vyprávějí o tom jak se ztřískali. Já si taky občas dám ráda sklenku něčeho, ale že bych zrovna toužila po vypití celé sklenice vína a být po tom ožralá. To fakt ne. Všeho s mírou. I alkohol něco stojí. Nevidím důvod chodit každý víkend na pařby pít. Klidně bych tam každý týden šla, ale nepila bych do němoty.

*Do dalších diskuzí se můžeš zapojit zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lol lol | 19. října 2012 v 15:26 | Reagovat

pekne pojato:)

2 Girl with devil's smile Girl with devil's smile | Web | 19. října 2012 v 15:28 | Reagovat

Ja nefajčím a nepijem..a vôbec mi to nechýba k životu ;)

3 Karlos Karlos | E-mail | Web | 16. června 2013 v 8:45 | Reagovat

na mě se dost lidí dívá jako na blázna, protože nekouřím a alkohol mi taky nic moc neříká (opravdu jen příležitostně), Kouř z cigaret se miprostě hnusí a nějak nemám potřebuju do sebe lít alkohol po litrech, aby mi potom jenom bylo blbě (jak z alkoholu, tak z pohledu do peněženky, i když to mi je už teď). Ale zase na druhou stranu, cigarety, alkohol a ještě pohonné hmoty nejvíc živí státní pokladnu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama